Wirus z pendriva prawdopodobnie


(Jackhammer72) #1

Wczoraj podłączyłem pendriva i z komputerem zaczęły dziać się złe rzeczy. Komputer się zawiesił więc zrestartowałem go. Od razu przeskanowałem pendriva avastem i wykazał 5 jakichś infekcji. Ikonka firewalla była wyłączona i nie da się jej włączyć tak samo z zapora avast. Wyczytałem na innym forum żeby przeskanować komputer programem Malwarebytes' Anti-Malware. Ustawilem na szybkie skanowanie i znalazło bardzo dużo wirusów. oto log : (wszystko usunąłem ale i tak nic to nie daje co robić pomuszcię format w ostateczności !

http://wklejto.pl/80726


(Monczkin) #2

kubo77 , popraw log w poscie, inaczej temat zostanie usunięty.

Przeczytaj te tematy.

zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html

viewtopic.php?f=16&t=394978


(Piotrkijak) #3

Zrób jeszcze raz skanowanie i usuń wszystko co znajdzie.


(Jackhammer72) #4

Nowe dokładne skanowanie programem Malwarebytes' Anti-Malware wykryło : http://wklejto.pl/80727 ale nadal nie da się włączyć fw i avasta a komputer jest bardzo spowolniony. Co robić?


(Piotrkijak) #5

Jeszcze znalazł infekcję w folderze system volume information, ale stamtąd usuniesz je poprzez wyłączenie i włączenie przywracania systemu, ponieważ jest folder przywracania systemu.

Spróbuj jeszcze Dr.WEB CureIt zrobić pełne skanowanie i standardowo usunąć wszystkie znalezione zainfekowane pliki... Jeżeli nic to nie da, to podaj logi z programu otl, ale z otl'em już Ci nie pomogę, ponieważ nie potrafię ich sprawdzić, tak więc dobrze byłoby jakbyś opisał problem i logi zamieścił w dziale bezpieczeństwo, gdzie ktoś kompetentny przejrzy logi i wskaże co i jak ewentualnie trzeba usunąć.


(Jackhammer72) #6

ok dzęki przed chwila zrobiłem szybkie skanowaniem doktorem ale jeżeli zalecasz szczegółowe to tez zrobię

-- Dodane 04.11.2010 (Cz) 18:25 --

Witam ponownie czy mógł by ktoś to przejrzeć i sprawdzić co mam usunąć ? Oto Log z ComboFix http://wklejto.pl/80790