Wirus zaatakował komputer

Prawdopodobnie jak taki ostatni debil ściągnąłem z eMule wraz z plikiem, który później okazał się innym plikiem(nie wiem jakim bo od razu miałem restart windy). Mój pakiet zabezpieczający ESET Smart Security jak zawsze mnie zawiódł i zrobił nic.(po restarcie windy nie mógł się połączyć z jądrem). Logu z Hijack ani z Combofix nie mogę zrobić ponieważ od razu się wyłączają. Teraz usiłuje skanować skanerami online jednak internet tak wolno chodzi, że wątpię czy da radę.

Tak więc proszę o radę, co robić??? Niekoniecznie od razu przeinstalowywać windowsa. Dzięki

Następnym razem idź do kina obejrzeć film oraz udaj się się do sklepu kupić płytkę z muzyką lub grę.

No dzięki. Fajny jesteś !!

Spróbuj wykonać loga za pomocą Decard’s System Scanner

Zdążę zobaczyć napis: Trwa przygotowanie do instalacji zanim program się wyłączy. Czy programem EasyCleaner lub Ashampoo WinOptimizer 5 da się coś zrobić?? Zauważyłem, że nie można instalować nowych programów bo mam parę instalek na kompie. Naszczęście Winamp działa więc mogę walczyć z problemem przy muzyce. Jednak wirusek wygrywa. Jest jeszcze jakaś nadzieja??

Walka z wirusami to nie żadna zabawa a co do programów EsyCleaner i Ashampoo WinOptymizer służą one do czyszczenia rejestru itp.i wirusa nimi nie usuniesz.

Podaj logi z Hijackthis

Pokaż log z Combofix

Przejrzyj co odpala się przy starcie systemu. Zobacz, czy nie pojawiły się jakieś dziwne usługi.

Przecież pisałem ,że to niemożliwe. Mogę zobaczyć informację: C:\Ducuments and Settings\nazwa użytkownika\Pulpit\ComboFix.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. To samo przy Hijackthis i Decard’s System Scanner.

Z systemem urachamia się:

-Alcohol Soft

-AQQ

-Audio Control Panel

-DEAMON Tools Lite

-ESET Smart Security(i tak nie może połączyć się z jądrem)

  • InstallShield Update Service

  • Microsoft Windows

-NVIDIA…

-NVIDIA…

-SMax4PNP Aplication

Z całym szacunkiem ale ja tu wirusów nie widzę.

EDIT

Na pocieszenie mogę zainstalować “subdownloader1.2.9” Ale niestety zawiecha przy pierwszym otworzeniu.

Jeżeli dasz radę zainstaluj Dr.WebCurelt http://www.freedrweb.com/cureit/history/

Zatrzymaj działanie Nod-a, wyłącz przywracanie systemu.

Na razie zrób to.

Ja też nie :slight_smile: Co to jest to SMax4PNP Aplication? Poza tym wyłączył bym:

-Alcohol Soft

-AQQ

-InstallShield Update Service

-Microsoft Windows

-NVIDIA…

-NVIDIA…

Tak dla pewności :slight_smile:

____________

Kiedy NOD przestał działać? Przypadkiem nie w sobotę :clever:

Czy udało sie coś zrobić ?

Pobieranie plików zostaje zatrzymane. A (nie NOD)Smart Security nie można włączyć bo nie jest włączony. Mam ten program na płycie z NEXT 3/2008.

EDIT:Niestety to samo co z Hijack i resztą (nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. Może wirus nausuwał jakieś ważne pliki??

-Alcohol Soft - usługa Alcohola120% wyłączyłem

-AQQ - komunikator, nie działa, ale też wyłączyłem

-InstallShield Update Service - mam na kompie insallshield2008, też wyłączyłem

-Microsoft Windows - no tego chyba nie wyłącze :slight_smile:

-NVIDIA… - stery od karty graficznej

-NVIDIA… - stery od chipsetu

SMax4PNP - nie wiem co to jest, ale zawsze było i działało elegancko, ale wyłączyłem

Smart Security przestał działać jak kliknąłem w winrarze pewien plik, który miał być programem(dostałem od razu reseta a potem Eset się nie włączył)

W dniu 21.04.2008 , o godzinie 21:53 został dopisany post przez sircoth

Jak pisałem powyżej w edicie NIE.

Chyba to już przegrałem i czeka reinstal windy. Ale może jakieś ostatnie pomysły?? Choć kawałeczek nadziei.

Czy masz na tej płycie programy typu Cobofix lub SmitFraudFix SDFix?

Może jest tam któryś z programów typu antyspyware a-squared

arapo , była już mowa o tym, że Combofix nie działa

być może będzie można odpalić w trybie awaryjnym

SmitFraudFix działa!! Prosiłbym instrukcję co z nim i jak. Automatycznie kliknąłem 1 i narazie skanuje.

OK już podaje wejdż na tę stronę tam jest szczeółowo napisane jak uruchomić SmitFraudFix

http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry369153

http://wklej.org/id/c4b12cf94c

Tutaj macie log z SmitFraudFix.

Dasz sobie z tym radę ?