Wirus zaatakował komputer

Jakby co to wyłączeniu tego SmitFraudFix zniknął start oraz cały pulpit. Mogę tylko przełączać Firefoxa i winampa i painta Alt+Tabem.

W dniu 21.04.2008 , o godzinie 22:19 został dopisany post przez sircoth

Sorry, ale nie znam się na tego typu programach i nie wiem za bardzo co jest złe w tym logu(http://wklej.org/id/c4b12cf94c). Więc będę wdzięczny za pomoc. :slight_smile:

Kurcze …wstaw ten log na stronę “Bezpieczeństwo i logi z HijackThis” bo ja w tym temacie nie siedzę

W dniu 21.04.2008 , o godzinie 22:22 został dopisany post przez arapo

Przeczytałeś tę instrukcję tam Picasso opisala dokładnie jak komp. ma reagować podczas skanu

OK Umieściłem go: viewtopic.php?f=16&t=238691

Zrobiłeś tylko loga ,czy czyszczenie kompa też ?

Chodzi Ci o 2. Nie a powinienem??

Czyszczenie w trybie awaryjnym

W dniu 21.04.2008 , o godzinie 22:34 został dopisany post przez arapo

Tak wskakuj na 2

W dniu 21.04.2008 , o godzinie 22:41 został dopisany post przez arapo

Po czyszczeniu zrób nowy log bo ten poprzedni chyba nie kompletny

W dniu 21.04.2008 , o godzinie 22:49 został dopisany post przez arapo

Co tam na froncie ?

Na sprawdzenie loga musisz uzbroić sie w cierpliwość to tak szybko nikt nie odpowie

No to poco się bawić robić reinstal

Tu masz instrukcje co musisz zrobić.

Ponieważ nie wszyscy chcą od razu robić reainstal jak jakiś wirus chce załatwić system.

@sircoth co nowego w twojej sprawie ?

Skończyło się tym, że po dwójce cały system coś trafiło bo po włączeniu windowsa cały czas był piękny czarny ekran z migającym u góry kursorem. Piszę teraz od kolegi, od którego pożyczam windowsa, bo chyba nic więcej nie zostało. Za jakieś 2h napiszę od siebie. Bardzo dziękuję wszystkim a przede wszystkim “arapo” za pomoc. Szkoda, że system padł. Teraz chyba zainstaluje F-Secure albo Kaspersky.

Na innym forum wskazali ci pobrać UnHookExec, gdyby to jeszcze było konieczne to poniżej zapisałem ci jak go użyć.

UnHookExec

prawy klik na link i zapisz element docelowy jako…

prawy klik na plik, ktory Ci sie zapisze na dysku i z menu kontekstowego wybrac ‘instaluj’

EXEFix

prawy klik na link i zapisz element docelowy jako…

potem wystarczy odpalic, jak kazdy inny plik rejestru i potwierdzic dodanie info.

juz tlumacze, co te pliki robia.

pierwszy naprawia klucze open\command dla plikow wykonywalnych (exe, bat, reg, com, scr i pif).

nie wiem tylko, czy dodaje owe klucze w momencie, kiedy ich w ogole nie ma…

drugi ustala wszystkie wartosci zwiazane z plikami exe, reg i lnk na defalutowe.

Powodzenia arapo

W dniu 22.04.2008 , o godzinie 16:44 został dopisany post przez arapo

Gdybyś potrzebował jeszcze wskazówek odnośnie użycia niektórych aplikacji to mogę Ci je przesłać e- mail.

Znajomy informatyk po zawirusowaniu mojego kompa, wyciągnął z niego twardy dysk, podłączył go(na zasadzie przerośniętej pamięci przenośnej) pod własny sprzęt z antywirusem-kombajnem. Program wywalił z mojego dysku jakieś 270(!) :o wirusów, trojanów i innych pokrewnych. Niestety po tej operacji Windows już nie wstał. Poleciało za dużo plików systemowych. Czasem lepiej od razu zrobić format c.