Wirus zablokował system. nagrałem livecd i zrobiłem loga otl

(P Smolinski) #1

witam. brat ściągał jakiś plik z internetu i prawdopodobnie złapał jakiegoś wirusa. komputer normalnie się uruchamia a później wyskakuje coś że hiszpańska policja go namierzyła i chcą żeby zapłacić 100 e. Nic nie można zrobić. na swoim laptopie nagrałem livecd otlpe i odpaliłem na tym popsutym. proszę o sprawdzenie loga http://www.wklejto.pl/99890

(Agatonster) #2

13smola ,

Proszę zapoznać się z tematem TYTUŁOWANIE TEMATÓW DOTYCZĄCYCH LOGÓW i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie, w poście dokładnie opisać problem. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Spandau) #3

Wklej do notatnika poniższy tekst

Plik zapisz pod nazwą FIX.txt Nagraj go na pendrive

Podłącz ten pendrive do niestartującego komputera. Wystartuj ponownie ten komputer z płyty OTLPE

Uruchom program OTLPE zgodnie z instrukcją montujesz rejestr. Klikasz w Run Fix/Wykonaj skrypt. Zostaniesz poinformowany o braku skryptu i wtedy podasz ścieżke do pliku o nazwie FIX.TXT. OTLPE wykona zadanie i poda log, zachowasz go do późniejszej prezentacji.

Po wykonanym zadaniu restartujesz komputer Jeśli system uruchomi się normalnie podajesz loga OTL z poziomu systemu Instrukcja otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html + log z usuwania OTLPE

Jeśli windows nie wystartuje ponownie uruchom OTLPE wykonaj skan i podaj nowego loga + loga z usuwania na forum