Wirus?

Już 3 raz dostaje takiego maila:

The original message was received at Sat, 15 May 2004 04:12:09 -0400 (EDT)

from pa65.zamosc.sdi.tpnet.pl [212.160.32.65]

*** ATTENTION ***

Your e-mail is being returned to you because there was a problem with its

delivery. The address which was undeliverable is listed in the section

labeled: „----- The following addresses had permanent fatal errors -----”.

The reason your mail is being returned to you is listed in the section

labeled: „----- Transcript of Session Follows -----”.

The line beginning with „<<<” describes the specific reason your e-mail could

not be delivered. The next line contains a second error message which is a

general translation for other e-mail servers.

Please direct further questions regarding this message to your e-mail

administrator.

–AOL Postmaster

----- The following addresses had permanent fatal errors -----

----- Transcript of session follows -----

… while talking to air-xk02.mail.aol.com.:

>>> RCPT To:

<<< 550 MAILBOX NOT FOUND

550 … User unknown


Received: from RT.org (pa65.zamosc.sdi.tpnet.pl [212.160.32.65]) by rly-xk03.mx.aol.com (v98.5) with ESMTP id MAILRELAYINXK34-58640a5d0d098; Sat, 15 May 2004 04:12:02 -0400

Date: Sat, 15 May 2004 10:11:55 +0100

To: Aga101388@aol.com

Subject: RE: Text message

From: mceurytos@op.pl

Message-ID:

MIME-Version: 1.0

Content-Type: multipart/mixed;

boundary="--------wurfdvuopohzsovsnogc"

X-AOL-IP: 212.160.32.65

X-AOL-SCOLL-SCORE: 0:XXX:XX

X-AOL-SCOLL-URL_COUNT: 0

A do tego jeszcze załącznik AT00011.dat

Wygląda to na zwykłe potwierdzenie nie dostarczenie maila, ale nikomu na tego nie wysylalem. Zawsze je odrazy kasowałem, ale teraz zaczynam sie zastanawiac co to jest !!

przeskanuj kompa an tovirem np. avast

nic nie ma o nawet nie otwieralem tego pliku, wiec sie nie mial jak zainstalowac :stuck_out_tongue:

po prostu ktos miał twój adres i wirus jakiś go uzywa nie ma się czy przejmowac po prostu to są fałszywki i takich ludzie dostają nawet ja mam czasem informacje ze gdzies tam wysłałem hociaz nie ma nic w wysłanych wiadomosciach.

Ja pare razy dziennie dostaje maila, że ktos chciał mi wysłać wirusa. Są to głównie adresy osób z forum :stuck_out_tongue: a nawet ich niemam w Outlook Express

Norma ja mam tak samo. Nawet od siebie dostaje. :smiley: :smiley: :smiley:

Już pisałem na ten temat. Po prostu nierozsądne rozdawanie adresu na lewo i prawo (lub zwyczajny pech) spowodowało, że Twój adres dostał się na listę serwerów spamujących - tych wybitnie chamskich bo rozsyłających spam zarażony wirusem.

Jeśli to pojedynczy przypadek, a każdy następny list ma wspólny element z poprzednim, to możesz wykorzystać reguły wiadomości do eliminowania takich listów juz na poziomie serera pocztowego. Jeśli nie - pozostaje Ci jedynie zmiana adresu - żeby się uwolnić :frowning:

tak to juz jest ktoś chce sie popisac pisać wirusa a zwykły boga winny użytkownik ma same problemY :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

juz 2 adresy na serwerze zablokowalem, ale tamte to byl zwykly spam

przeniose ten temat bardziej pasuje do dzialu problemy według mnie jest to jeden wielki problem WIRUSY

poprostu nie otwieraj załacznika i odrazu kasuj takie listy!!

ja mam w otuloku i mój anty wir sam usuwa tego wirusa:)

Zmiana adresu na dłuższą metę nic nie da bo i tak będą przychodzić. :smiley:

Wystarczyło że podałem maila na tym forum i już lawina poszła. :smiley:

a wiesz ze są wiadomości z wirusami ze nie musisz otwierać załącznika i wiadomości aby one zadziałały :evil: :evil: :evil:

Takich to akurat nie ma :-x

Ciekawy temat.

Swój post mógłbym zacząć od “Czy wiecie, że…” :czytaj:

Czy słyszeliście o tym, że dla bezpieczeństwa przed wirusami, które się aktywują bez uruchamiania wyłącza się podgląd w Outlook Express’ie? :twisted:

Jest tak, że jak masz włączony podglad wiadomości i podświetlisz tą wiadomość to uruchamia się procedura aktywująca wirusa. 0X

Dlatego zaleca się wyłączenie tego podglądu w powyższym programie. Wtedy też bezpiecznie można kasować takie wiadomości. Jak podgląd jest to siłą rzeczy podświetlasz list do kasowania i w tym momencie uruchamiasz procedurę aktywacji wirusa.

Pozdrawiam 8)

Może trochę lamerskie pytanie :lol: ale gdzie dokładnie w outlooku wyłaczyc podgląd wiadomosci…??

Widok–>Układ…. Tam znajdziesz.

dzieki serdeczne za pomoc…:slight_smile: