Wirus

(Lukaszm Zdw) #1

hej mam problem zlapalem jakiegos wirusa zainstalowal sie wtedy spysheriff nie moge zmienic tapety:( zablokowal mi ten program Avasta i musialem na nowo instalowac go wiem ze to trojan ale nawet nazwy nie mam pomozcie:(

dodam ze na pasku zadan wyskoczyla taka ikona X na czerownym tle i pisalo ze komp jest zainfekowany wylaczylem wpisy w msconfig ktorych wczesniej nie bylo

(TopuŚ) #2

Przeskanuj kompa programami: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=107&t=82

(Lukaszm Zdw) #3

Avast znalazl takie cos: dac na usun? Win32:Trojan-gen. {UPX!}

skanowalem ad-aware nic nie znalazl a i dodam ze automatycznie zainstalowal sie spysheriff

(TopuŚ) #4

Na początek spróbuj SpyBotem, później najlepiej wklej loga z Hijack i poczekaj na kogoś który się zna na Hijacku, bo ja w tym zbytnio ci nie pomoge :? W avaście ja zawsze biore wirusa w Kwarantanne

(Lukaszm Zdw) #5

ja usunalem i odinstalowalem tego spysheriff

mam pytanie da sie naprawic windowsa czy mam juz zaczac robic formata? wogole nie moge zrobic przywracania systemu:(

tylko problem z tym ze brak chetnych do pomocy:(

Złączono Posta : 10 Marzec 2006, 21:30:43

a oto i log:

(TopuŚ) #6

Miałem takie coś jak ty !!

(Mayster X) #7

oczywiscie po diagnostyce loga :

:arrow: http://www.ewido.net/en/ ... :wink:

(Lukaszm Zdw) #8

aktualizuje SpyBota martwi mnie czy cos sie jeszcze procz tego ze mam zablokowana zmiane tapety nie popsulo:( ze nie mozna wylapac wszystkich tych kret*** sorry za slownictwo co pisza te wirusy to bezsens

Złączono Posta : 10 Marzec 2006, 21:46:57

zrobilem screena z spybot

co mam z tym zrobic naprawic czy usuwac?

Złączono Posta : 10 Marzec 2006, 21:54:14

a oto ponownie log: wspone ze nie robilem restartu kompa

(TopuŚ) #9

Zaznaczasz wszystkie i klikasz u góry "Napraw zaznaczone problemy" Widzę że masz dużo syfu :? Ale dalej jest to co było ?

(Lukaszm Zdw) #10

co masz na mysli z tym dalej jest to co bylo?

(TopuŚ) #11

No czy dalej jest ten pulpit i czy na pasku jest ten X ? SpyBot usunął wszystkie problemy ?

(Lukaszm Zdw) #12

dalem na "Napraw zaznaczone problemy" i napisalo ze zostaly naprawione

Złączono Posta : 10 Marzec 2006, 22:04:23

nie mam juz tego tapete moge zmienic tylko poginely mi niktore ktore byly od poczatku

uruchomilem kompa ponownie i wrzuce jeszcze raz loga powiedziec co z tego wywalic

(TopuŚ) #13

Najlepiej poczekaj na kogoś który się zna na logach. Widzę tu jeszcze coś które można by było wywalić, ale nie jestem do końca pewny. Ale siedzi jeszcze ten wirus? Masz dalej ten X ?

(Lukaszm Zdw) #14

X nie mam w trayu juz wiesz ale Spybot dalej odnajduje te same pliki ktore rzekomo naprawil;/