Wirusy na komputerze

Drogi kolego @xttbx, rozumiem, że jest to Twój sposób na rozwiązywanie problemów z komputerem, ale autorowi bardzo zależało, aby nie robić formatu.
Możliwe, że nie doczytałeś

@TommyRz zrób teraz kontrolny skan FRST i wstaw pliki do wglądu
Możesz użyć opcji dodaj załącznik

Format to ostateczność , mam mnóstwo programów do których nie wiem gdzie są moje klucze itd .

Addition2.txt (59,7 KB) FRST2.txt (55,2 KB)

Proszę logi z FRST

Teraz to wygląda dużo lepiej :+1:

Kilka porad.

  1. Ponieważ masz kilka różnych przeglądarek, łatwiej mi będzie napisać ogólnie.
    W Ustawieniach każdej z nich znajdziesz okienko Szukaj, gdzie możesz wpisać np. rozszerz
    Nie musisz wpisywać do końca, chodzi o to, aby pojawiły się opcje zainstalowanych rozszerzeń
    Przejrzyj je i wyłącz lub usuń te, których nie znasz lub nie używasz
    To samo zrób ze słowami strona start i usuń z ustawień strony startowej te adresy, których nie znasz lub nie potrzebujesz
    Oraz słowo wyszukiw , krócej, aby znalazło ustawione Wyszukiwarki.
    Usuń nieznane lub niepotrzebne, domyślnie zazwyczaj to Google
    Kolejne to powiadomie , też krótsze, aby pojawiły się opcje Powiadomień.
    Usuń te, których sam nie ustawiłeś.
  2. Usuń nieużywane programy, zwłaszcza te, które możesz w każdej chwili pobrać i zainstalować w najnowszej wersji.
  3. Usuń programy z tej listy:
  • Driver Booster - może pobrać niepoprawne, niekompatybilne sterowniki
  • MX5 - Maxthon - program, który ma nieciekawą historię, wykradał dane
  • Rejestracja użytkownika drukarki Canon MG5700 series - nie musisz rejestrować
  • Trojan Remover - program nieskuteczny
  • Avast Secure Browser - nie masz zainstalowanego antywirusa Avast, ale widnieje on w systemie Zabezpieczeń. Czy Windows Defender działa dobrze?
  1. Zrób skan RogueKiller, oczyść to co znajdzie i wstaw plik wynikowy

  2. Po usunięciu niepotrzebnych programów wykonaj skan Rejestru.
    Uruchom CCleaner i wybierz Rejestr, przeskanuj i potem Napraw… pamiętając, aby wybrać Zapisz kopie zmian
    obraz

hej.

  1. usunalem wszystko co bylo w rozszerzeniach itd jakies rozszerzenie jest w każdej przeglądarce ytruedoc (nie da sie usunac) nie wiem co to
    2.pousuwałem co mogłem
  2. pousuwane wszystko - windows defender chyba działą ok pisze ze jestem chrobiony itd choc ostatnio widzialem ze byl wylaczony
  3. Rogue Killer znalazl 15 obiektów , przesylam skan przed usunieciem i po tych 15 obiektów
  4. Rejestr zrobiony, naprawil 421 problemów
    rogue przed.txt (8,7 KB) rogue po.txt (7,0 KB)

Dziękuję

Biorąc pod uwagę Twój pkt. 1, to znaczy, że problem nadal występuje, choć mógł mieć wpływ na to kolejny skan RogueKiller

Zrób nowy skan MBAM (wyłącz przeglądarki) i wstaw plik do wglądu
Uruchom FRST, zaznacz w oknie głównym Lista BCD zrób skan i wstaw logi do wglądu

Do momentu, gdy nie usuniemy wszystkich infekcji, nie korzystaj z przeglądarek do obsługi banku.

Format całkowity i system od nowa… Nie słuchaj mistrzów bo stracisz tylko czas.
Przy takim syfie nawet nie ma co grzebać.

@TommyRz Czy nadal potrzebujesz mojej pomocy? Czy wykonałeś moje polecenia? Wstaw logi do wglądu.

@jajecpl Nie zauważyłeś chyba, że autor postu (nowy użytkownik) prosił o pomoc, a w dziale Bezpieczeństwo zawsze staram się pomóc jak najlepiej.
Zależało mu, aby zachować dane i nie robić formatu.
Troszkę się napracowałem, aby rozwiązać problem. A Ty wyskakujesz z takim tekstem…
Może nie jestem mistrzem, ale spędziłem kilka lat, aby nauczyć się tego co wiem teraz i nadal się uczę - tym razem od najlepszych.

Gdy problem - jak ten tutaj - będzie ostatecznie wymagał reinstalacji systemu, to zaznaczę to w pierwszym moim wpisie.

Mam nadzieję, że autor postu @TommyRz wybaczy mi to niewielkie odstępstwo od tematu

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Przeczytałem wszystko od początku i w mojej subiektywnej ocenie, nie ma sensu w tym grzebać.
Ale próbujcie.
Jestem bardziej praktykiem niż teoretykiem, i 3 razy bym już system postawił zamiast się tutaj gimnastykować.
I chyba przy czystym windows nie będzie tego bloadware od producenta

Postawienie systemu, jego konfiguracja. Instalowanie aplikacji tez czas zajmuje. Praktyk przywrócił by jego sprawny obraz.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.