Wirusy na partycji recovery oraz gorący procesor

(Surmapiotr) #1

witam. Otóż mam następujący problem. Dziś instalowałem system z partycji recovery. Zaraz po zainstalowaniu systemu miałem niebieską tapete w napisem spyware itd. W trybie awaryjnym od razu uruchomiłem combofixa a następnie malwarebytes. I wszystko wróciło do normy ale po chwili zauważyłem że mój procesor osiąga 80 w bezczynności a jak zagrałem w tetrisa to nawet 91 stopni. Zdjęłem obudowę od laptopa. Zrobiłem stężonym powietrzem. Zobaczyłem czy jest pasta i wszystko ogólnie gra. Mogło by być więcej tej pasty ale nie jest źle. Po tych czynnościach myślałem że wszystko wróci do normy lecz nadal utrzymuje się taka wysoka temperatura. Sprawdzilem jakie procesy obciążają system ale nic nie znalazłem bo obciążenie procesora wynosi w porywach 10%. I mam pytanie. Czy podczas gdy wcześniej miałem zainstalowany system mogło dojść do samej infekcji partycji recovery? I ile powinna wynosić temperatura mojego procesora. Jest to intel a laptop to lenovo 3000 n100 nie sugerujcie się podpisem .:slight_smile:

(Henio Mazurek) #2

Co do temperatury procesora to nie wiem.

Partycja Recovery mogła zostać zainfekowana tylko wtedy gdy świeżo zainstalowany i już zainfekowany system zapisujesz na Recovery. Infekcje nie mają dostępu do tej partycji. Jak uruchamiałeś ComboFix to daj log.