Wirusy , pomocy

witam , mam nastepujący problem i proszę o pomoc , a mianowicie nie dalej jak kilka dni temu moj program antywirusowy avast zasygnalizował mi obecność wirusów na kompie . jakie było moje zdziwienie , okazało sie ze wirus zaatakował pamięć operacyjną i zaraził 300 plików . avast sugerował , że należy je usunąć ponieważ nie da się ich naprawić . Zlał mnie zimny pot zaatakowana pamięć operacyjna i 300 plików , ktore trzeba wykasować , a jeżeli zaatakowany zostal plik systemowy to dopiero mam przechlapane . wykasowalem te pliki i komp chodzi mi bardzo dobzre , może te pliki nie były ważne jak sądzicie? . Na forum kazano mi pozbyć sie tego avasta i wgrać doktora Weba . to była dobra decyzja Dr Web wykrył mi 5 trojanów . co sadzicie czy te trojany mogły zaszkodzic mojemu kompowi , na razie po wykasowaniu tych 300 plików chodzi znakomicie > Prosze was odpiszcie co o tym sadzicie . Pozdrawiam Piotr

Witam.

Komputer Ci działa bo część plików utworzyła się przy uruchomieniu komputera (dynamicznie czy jakoś tak:). A co do robali i trojanów to możesz sobie pobrać ze strony http://www.mks.com.pl taki fajny programik mksclean.exe, który znajdzie (jeśli chodujesz:) kilka “głośnych” plugastw.

A co do programów antywirusowych (freeeware) to się nie wypowiadam bo żadnego nie miałem - mam mks’a - legal of course:)

Pozdrawiam

darmowe programy nie są tak skuteczne jak dobra odpłatna aplikacja . Na początku miałem avg, potem antivir PE i nawet nie było zle. Jednak potem kupiłem sobie avk12 i jestem bardzo zadowolony. Polecam dobrego antyvira , lepiej zapłacić i mieć spokoj. Sugeruj się tez wykrywalnoscia programu, są robione testy i porównania. Ja nie polegalem na wypowiedziach typu,mam avasta i bardzo jestem z nego zadowolony’’ bo po pierwsze, nie przeskanowales czyms naprawde skutecznym i kto wie czy nie siedzi ci w systemie kilka trojanow, po drugie nie przesiadles sie na cos lepszego, dlatego nie masz porownania.Warto wiec polegac na miarodajnych testach :slight_smile:

Ciekawy jestem na jakiej podstawie wyciągasz tak daleko idące wnioski??? Najlepszym dowodem na to że nie masz racji są darmowe dystrybucje Linuxa który zdaniem niejednego usera bije na głowę Windowsa. A odnośnie darmowych aplikacji antywisusowych poczytaj sobie ten ciekawy wątek:

I co Ty na to ???

Pozdrawiam