Wirusy, spyware i problemy z Windowsem {+log}

Właczyłem skaner on-line Panda. Wykrył 4 progamy szpiegujące oraz 2 programy hakerskie lub rootkity. Poza tym nie mogę włączyć ustawień zapory Windows z Panelu sterowania. Włącza się też komunikat z MS Outlook, że brak jest domyślnego klienta poczty, mimo że nie używam Outlooka.

To raport z pandy

Log z Hijackthis

Log z Silent Runner

Z góry dziękuję za pomoc i czekam na wskazówki.

Logi są ok.

Pozamykaj porty robakom. W tym celu użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Pobierz program AVG Anti-Spyware zrób update i przeskanuj. Potem pokaż raport.

Log z AVG-AntiSpyware ze skanowania całego systemu.

Podczas skanowania rejestru wyświetlił się pierwszy wpis z raportu

Czekam na dalsze uwagi

To chyba od iMesh’a o ile się nie myle. Przynajmniej taki sam identyfikator ma on w BHO.

Cóż, spróbuj start => uruchom => regedit => przejdź do:

*HKEY_USER\S-1-5-21-823518204-1409082233-682003330-1003\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats*

i skasuj {5345A7A1-805A-4923-B505-86B2FEBA3FE0}

Usunąłem wpis w rejestrze i przeskanowałem drugi raz AVG-AntiSpyware. I znowu wyświetliło mi że coś jest. Usunąłem cookies.txt ale wpisy są chyba identyczne.

Raport z AVG-AntiSpyware:

Proszę o dalsze wskazówki jak sobie poradzić z pojawianiem się tych wpisów.

To nic groźnego. Tracking Cookie są efektem używania IE :slight_smile:

Pozostaje jednak jeszcze jeden problem. Kiedy chcę w panelu sterowania włączyć ustawienia zapory, wyskakuje okienko.

Co może być przyczyną takiej sytuacji? Bardzo proszę o wskazówki.

Poczytaj tutaj: http://www.sylwex.pl/~soft-worte/new_fo … c.php?t=19 :slight_smile:

Wielkie dziękuję! :slight_smile: