Wirusy w poczcie

Od tygodnia dostaje na swoja skrzynke wiadomosci z wirusami(jest to dokladnie jeden i ten sam wirus o nazwie W32NETSKY.P@MM!ENC),uzywam wprawdzie programu antyspamowego,ale ciagle dopisywanie nowych adresow mnie drazni.Chcialem odpisac na ktorys z tych adresow-dotawalem wiadomosci ze adres nie istnieje itp.To cos infekuje mi katalog "document and seting…temp/ustwaienia likalne/…"jak moge sie tego pozbyc lub zablokowac zeby nie dostawac tego wirusa.

Druga sprawa to taka-wyslalem zdjecie znajomemu e-mailem,wchodze w ta wiadomosc,otwieram zalacznik i otwiera mi sie zdjecie w Microsoft Office Picture Manager na dole sa strzalki typu “w przod,w tyl” i gdy je naciskam to pokazuja mi sie wycinki obrazow z odwiedzanych ston w internecie -CZY TO NORMALNE,TAK MA BYC?

Pozdrawiam Longer.

Witaj! :slight_smile: Jesteś świeżym userem, dlatego tak extra! ;]

Sorry - może nie tak świeżym, co dawno nie widzianym… :lol:

Masz wirusa W32NETSKY - końcówkę sobie można darować, bo przybiera ona różne formy.

Jest to wirus rozsyłany drogą pocztową, więc któregoś pieknego dnia - musiałeś otworzyć niefartowną przesyłkę! :frowning:

No i się rozsiało… :expressionless:

Stąd np. masz efekty przy otwieraniu załącznika z przesłanym zdjęciem, a takie herezje będą Ci sie pojawiać coraz częściej! Nie mówiąc juz o tym, że sam nieświadomie rozsiewasz zarażone pliki po sieci.

Nic nie piszesz o tym przez co odbierasz pocztę, ani też jakiego systemu antyvirusowego używasz! :frowning: A jest to bardzo ważne!

No ale mniejsza z tym…

Wróć się na stronę tytulową naszego Vortalu; na samym dole, po lewej stronie - masz 3 skanery online; przejedź po kolei wszystkimi, nie sugeruj się poprzednimi wynikami.

Jeżeli problem rozwiązałeś to OK!

Oczywiście bezwzględnie kasuj znalezione pliki!

Jak nie rozwiązałeś, to wklej tu loga z Hijack This - ściągnij program, zrób scan wg wzoru z linka, sam nic nie kasuj - czekaj na instrukcje userów z Forum. :slight_smile:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=15989

dla formalnosci to uzywam Norton AV 2004 i internet security,nigdy nie otwieralem poczty od osob,ktorych nie znam.na dodatek kazda wiadomosc jest skanowana a tego wirusa program poddaje kwarantannie.Dzieki serdecznie sa pomoc bede probowal,w razie problemow,odezwe sie.

Pozdrawiam Longer.

Wiec tak,pzreskanowalem kompa :smiley: Wynik mnie zaskoczyl :o Mialem 2 wirusy Netsky,1-go dialera,6 zagrozen typu Adware,15 trojanow roznej masci.Nie dalo sie usunac tylko Adware.WebRebates(djtops1150.exe)

Mialem nadzieje ze rozwiazalem problem,nie stety dzisiaj sprawdzilem poczte(w neostradzie) i znowusz przyszedl Netsky :cry: Co prawda tylko jeden(srednio jest ich okolo 5 dziennie).Moj Norton poddal go kwarantanie

(jezeli chodzi o koncowki tego wirusa to zauwazylem ze "pmm-usuw,a p@mm-nie). :frowning: Sprobuje z Hijackiem (moze mi sie uda wkleic loga-troche ze mnie laik od nie dawna mam kompa.)

Pozdro Longer.