Wirusy z Yahoo


(lel21) #1

Ja i inni, których adresy ma w kontaktach właściciel poczty Yahoo.co.uk, otrzymujemy wirusy rozsyłane nawet kiedy ma on wyłączony komputer. Nie może nic zrobić, ponieważ zapomniał hasła i danych które podał zakładając konto (data urodzin,itp). konto jest używane przez wspomniany program, nie będzie więc zamknięte samorzutnie.


(Zeus__) #2

Proszę podać logi OTL i Extras wg instrukcji na forum


(lel21) #3

Nie potrafię niestety dołączyć logów OTL ani też Extras. Tyle że ja linków z wirusami nie otwierałem -usuwałem. Raz zablokował je Avast, a kilka razy inni, którzy też go dostali, uprzedzili mnie telefonicznie.Teraz od razu usuwam. Tyle że nie wiem co mogę zrobić aby ich już nie otrzymywać.


(Zeus__) #4

Jeśli nie załączysz logów to temat może polecieć do śmietnika, bo nikt bez żadnych konkretnych danych nie będzie potrafił Ci pomóc. Skoro wytworzyłeś dwa logi więc można je załączyć używając jakiegoś hostingu np http://www.wklejto.pl i podać linki na forum wtedy mamy podstawę do tego by pomóc dokładne informacje o użyciu OTL znajdziesz tutaj


(lel21) #5

http://www.wklejto.pl/155395

http://www.wklejto.pl/155396

Proszę, oto moje logi OTL i Extras.


(Zeus__) #6

Na początek odinstaluj

“Ares” = Ares 2.2.1

Własne opcje skanowania / skrypt i wklej

wykonaj skrypt

Nic innego tutaj nie widzę yahoo nie jest zainstalowane, więc nic się nie dzieje. Dziennik zdarzeń wskazuje błąd wtyczki adobe, można ją odinstalować i za pomocą SecurityCheck wykonać aktualizację wszystkiego co jest Out of date Dodatkowo dla pewności proszę przeskanować system Malwerbytes Antymalware nic nie usuwać tylko raport zaprezentować na forum.


(lel21) #7

Myślę, że wykonałem wszystko wg zaleceń:odinstalowałem Aresa, wykonałem skrypt, SecurityCheck nie pokazał niczego Out of date, od nowa zainstalowałem adobe, przeskanowałem system Malwarebytes Antymalware.

Moje raporty:

checkup -http://www.wklejto.pl/155609

malwarebytes - http://www.wklejto.pl/155610

log OTL - http://www.wklejto.pl/155611

log Extras - http://www.wklejto.pl/155612

skrypt - http://www.wklejto.pl/155614


(Zeus__) #8

Z raportów wygląda że komputer czysty


(lel21) #9

Za pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam.