Witam...mam pytanie odnośnie ogłoszenia na allegro

Witam…znalazłem na allegro taką oto oferte:

http://allegro.pl/item572379720_windows … imate.html

Sprzedający twierdzi iż oferuje aktualizacje do wersji ultimate…

Lecz niebieskozielona okładka kojarzy mi się raczej z aktualizacją do wersji home premium to raz.

Dwa…

Z płytą jest dołączony oczywiście cdkey…

Czy zakładając że zaktualizuję wersję home basic do tej hp… a kiedyś tam będę chciał postawić system od nowa…

to czy będę mógł użyć nośnika z vistą i zacząć świeżą instalację edycji hp z cdkeyem zawartym w tym zestawie anytime upgrade?

Hmmm…

Tak naprawdę kupujesz licencję czyli prawo do używania systemu w wersji Ultimate.

Nośnik nie jest istotny a nawet źródło oprogramowania.

Posiadając licencję na Basic, dokupując Ultimate możesz korzystać z Ultimate.

Jednak stawiając Windowsa od początku w wersji Ultimate (np. ściągnięta wersja Win Ultimate) zdrowy rozsądek mówi, że wszystko OK, ale CD-keye są od innych wersji oprogramowania, tak więc na moje oko z prawnego punktu widzenia nie wolno ci tego zrobić.

CD-keye są poprzypisywane do konkretnych edycji oprogramowania, jeśli użyjesz ich do innego produktu, łamiesz umowę licencyjną.

Produkt na pierwszy rzut oka wydaje się ten sam, ale zawiłości licencyjne mówią co innego.

To jest moje zdanie, jeśli ktoś jest naprawdę obeznany w tym temacie i twierdzi, że nie mam racji, niech mnie poprawi.

Nie wygląda mi to na oryginał, choć by ze względu na brak naklejki z hologramem.