Windows 10 przestaje być aktywny. Legalne oprogramowanie

CZY na to ma wpływ dodanie dodatkowego dysku SSD i zainstalowanie go na nim ,
oraz dodanie pamięci w komputerze ?
A może zainstalowanie nowych czcionek ?
Nie mogę z tym problemem poradzić bo na dole z prawej strony ekranu wyświetlana jest informacja bym go aktywował. Wpisuje mu klucz win10 którego nie chce przyjąć, Natomiast Windows aktualizuje się

Jaka to konkretnie wersja W10? Ile kosztował? Sklep to autoryzowany sprzedawca?

Prawdopodobnie tak, klucz nie był Twój, tzn. albo kupiłeś na “Allegro legalny” albo wyciekł (jak masz boxa na półce). Windows ma limit aktywacji, ktoś go wykorzystał i na nowy dysk brakło.

Witam mam rachunek zapłaciłem 465 zł data zakupu 07.08.2015r. Windows Home 10 64 Bit PL 1pk DSP OEI DVD
End Item PN KW9 00129

Label Part No X1845392
Internal Part KW910410/AD
Work Order No 5321647
Build Date 24.07.2015
Czy coś potrzeba więcej ??? jak tak to proszę pytać.

1 polubienie

Nie - to nie ma wpływu (chyba, że faktycznie wielokrotnie przeinstalowywałeś i aktywowałeś system).
A co widać u ciebie w tym miejscu?

Zabawny jesteś z tym opuszczaniem Portków na ogólno dostępnym forum. Takich informacji nie podaje się oficjalnie, bo ktoś pierwszy zadzwoni do Microsoftu na biuro obsługi i aktywuje ten klucz.

Jestem sam nikomu klucza nie udostępniałem by mi zabrał oprogramowanie, a złodziei trzeba karać, Windows 10 miałem aktywny i nagle przestał być aktywnym, czy ktoś nad tym panuje ?? Windows kupowany w sklepie jest rachunek, jakie allegro ?

Zmieniłeś dysk do którego prawdopodobnie był przypisany, teraz musisz zdzwonić i go aktywować, prawdopodobnie składając oświadczenie, że tamta wersja jest już nie aktywna lub podobnie. Załóż sobie konto na Microsofcie to unikniesz takich problemow, chyba ze znowu cos wymyślą, tam to się zmienia jak w kalejdoskopie

wszystko mam aktualne pisze na samej górze w tej tabelce , tylko dlaczego na dole monitora wyświetla mi się cały czas napis o treści Aktywuj system Windows, przejdz do ustawień,aby aktywowac system - ZROBIŁEM TO i mimo tego napis na dole ekranu nadal istnieje

Odpowiedz na pytanie CezarJuliusz i dodatkowo napisz, która to jest wersja Windows 10?

ma pan racje ale tu klucza nikt nie upublicznia

Jest już prawie 11:00, infolinia MS działa. Zadzwoń do nich, zamiast wałkować temat na forum.

3 polubienia

wersja 1809

ma pan telefon do nich

Ja nie mam, ale internet ma:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4051701/global-customer-service-phone-numbers

Zaraz zaraz, ale TY nie powinieneś mieć “rachunku”, Ty powinieneś mieć płytę i naklejkę.

Nie zrozum mnie źle, ale po wygoogowaniu wyskakuje wiele “mało profesjonalnych sklepów”, może więc odpowiedz na proste pytanie: Gdzie kupiłeś? Morele/Xkom/EuroAGD/Komputronik czy firma typu Cool Software ul. Bagienna 2, Wólka Kosowska?

2 polubienia

Tutaj może być pies pogrzebany :wink:

Those versions are for small system builders (DSP = “delivery service partners”), usually containing a single Windows (1pk = 32-bit or 64-bit, not both like in retail versions) and an OEM preinstallation kit to preconfigure Windows and/or to integrate additional tools (OEI = “Original Equipment Installation” or “Organizational Environment Integration”). They have the same limitations as OEM versions = the license is tied to the first computer where the OS was installed and not transferrable if the machine dies.

1 polubienie

Zdradzasz “tajemnice alkowy” tanich kluczy na Allegro…

Niezależnie - zmiana dysku czy dodanie RAMu nie powinno unieważnić pierwotnej licencji

Sprzedawca chyba nie powinien sprzedać wersji DSP klientowi jako niezależny produkt, a jeśli nie dotrzymuje warunków licencjonowania w tej kwestii, to jaka pewność, że jeden klucz sprzedaje tylko jednej osobie?
Nie wiem jakie są dokładnie warunki, ale może ta wersja była sprzedana do dysku? :thinking:

Jest tutaj dużo niewiadomych, sama cena za oprogramowanie jaką zapłacił klient jeszcze o niczym nie świadczy. Dobrze, aby autor najpierw napisał gdzie to kupił i na jakich warunkach.

Telefon do MS najpewniej rozwieje wszelkie wątpliwości. Jeśli uznają tę licencję, to poinstruują jak ją ponownie aktywować telefonicznie.

1 polubienie