Witam poszukuje zamiennika dla Adobe Flash Player_ Plugin

Witam Poszukuje jakiegos zamiennika dla Adobe Flash Player bo on mocno obciaza procesor niewiem co z tym zrobic próbowalem wszystkiego i nic :confused:

Hej,

Raczej ciężko będzie znaleźć alternatywę dla tego plugin’u. Pytanie najważniejsze, w jakich przypadkach Flash mocno obciąża procesor?? Jeśli w czasie korzystania z internetu, to może warto pomyśleć o jakieś plugin’ach blokujących niechciane animacje Flash’owe??

Pozdrawiam,

Dimatheus

podczas grania w gry online np w jakies logiczne to 50% procka zre ze niemoge odpalic jakies muzyki na AIMPIE bo flash sie zawiesi i klops a tak to do reklam to mam ABP

“Ten typ tak ma” - flash z założenia nie należy do lekkich aplikacji.

Może podasz konfigurację Swojego komputera (jaki procesor, karta graficzna, rozmiar pamięci RAM)?

Zacznij od wyczyszczenia komputera, usunięcia zbytecznego oprogramowania z autostartu.

Hej,

Z jednej strony faktycznie Flash jest dość ciężki. Ale to tylko jedna strona medalu - drugą jest niedbałość programistów, piszących gry i aplikacje we Flashu - brak optymalizacji może powodować takie właśnie zachowanie programu.

Wszystko to załatwisz z pomocą programu CCleaner. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

System: Windows XP Home Edition SP3 Wersja 2002 Komputer: procek Intel Pentinum 4CPU 2.66GHz 2.56GHz .750MB RAM Karta Graficzna Invidia GeForce 7300gt 256mb

Dodane 02.03.2011 (Śr) 15:50

oczywiscie kozystam Z TuneUp 2008 a do odinstalowywania mam Smartest Uninistaler Pro

Hej,

Tak właśnie myślałem - stosowanie Flash’a w komputerach z procesorem jednordzeniowym - w takich konfiguracjach proces może zajmować niemal 100% czasu procesora.

:arrow: Czy używany przez Ciebie ABP blokuje też inne elementy Flash? Jeśli nie, to może warto pomyśleć o FlashBlock’u, dzięki któremu będziesz mógł wybierać, które elementy Flash’owe uruchomić na danej stronie, a które nie.

:arrow: Jakiej przeglądarki używasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Uzywam Firefox 4.0 Beta 12 bo starsze wersje mialy zwieche szczególnie z wersji 3

Hej,

A zastosowanie FlashBlock’a cokolwiek zmieniło??

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie bylo jeszcze gorzej wogole gry online mi sie nie chcialy odpalac niebylo nawet tego przycisku

Dodane 02.03.2011 (Śr) 21:10

a moze sa jakies starsze wersje bardziej dopracowane i nie obciazajace procesora co?

Hej,

Przycisk znajduje się na środku blokowanej zawartości flash - klikasz w dowolne jej miejsce i animacja powinna się ładować. Pytanie tylko, do jakiej wersji instalowałeś wspomniany plug-in.

Pozdrawiam,

Dimatheus

do najnowszej wersji do tej bety niby jest kompatybilny

Hej,

Jak u Ciebie wygląda strona po załadowaniu z obecnością FlashBlocka? Tak jak pisałem - po władowaniu się powinna pojawić się ikonka ze znakiem plug-in’u, która po kliknięciu rozpoczyna ładowanie zawartości, tak jak na poniższych screen’ach.

43936667642370383506_thumb.jpg

56592492546518098782_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

u mnie jest to biale bez tego przycisku a przy reklamach jest normalnie z przyciskiem

Dodane 03.03.2011 (Cz) 19:27

nawet jak to wylaczylem to to i tak nie dzialalo musialem reinstalowac firefoxa

Hej,

A jakiej strony to dotyczy?

A nie wystarczyło odinstalować dodatku poprzez menu Narzędzia -> Dodatki?

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://www.gry.pl

Dodane 04.03.2011 (Pt) 14:22

wlasnie nie a to sie tyczy strony www.gry.pl

Hej,

:arrow: Czy jesteś pewny, że zainstalowałeś poprawny dodatek Flashblock?

:arrow: Czy w systemie masz zainstalowaną najnowszą wersje Javy - ten dodatek wymaga obecności Javy w systemie.

Co do samej strony, to u mnie działa bez problemu - zarówno z włączonym, jak i wyłączonym Flashblock’iem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

dobra mam flashblocka musialem zainstalowac jave :PP

Dodane 05.03.2011 (So) 13:17

to powiedz jak mozna obnizyc uzycie procka przez flasha czy istnieje do tego jakis program czy co?

Hej,

Czyli tutaj mamy już jasność… :slight_smile:

Muszę Cię zmartwić, ale niestety nie. Ktoś musiałby zoptymalizować gry tak, by nie drenowały aż tak procesora.

Jeśli używałeś Winampa to faktycznie program ten ma spore wymagania na zasoby. Instalacja czegoś lżejszego - na przykład wspomnianego Foobara czy Aimp’a (sam używam tego ostatniego) - może być rozwiązaniem. Dodatkowo można spowodować, by program uruchamiał się z wyższym priorytetem niż na przykład przeglądarka.

By zrobić powyższe przechodzisz do folderu, w którym zainstalowany jest program do odtwarzania muzyki i za pomocą Notatnika tworzysz nowy plik tekstowy o zawartości:

cmd /c start /High program.exe

Oczywiście zamiast nazwy program.exe podajesz właściwą nazwę programu. Następnie zapisujesz pliczek jako program.bat. Tworzysz skrót na pulpit, przypisujesz ikonkę i gotowe. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

GrandMasterrq , ja bym poszukał zamiennika przeglądarki. Na moim leciwym kompie nic nie obciąża . Flash obciąża ci proca, bo przeglądarka bierze sobie 75 % mocy. Sprawdź na Operze. Serio.

Dimatheus , a co powiesz oglądać filmy na AMD Athlon 1700+ 1.55 GHz? Oglądam filmy 480p na pełnym ekranie właśnie na takim kompie bez najmniejszej przycinki.

GrandMasterrq , o tak. Ta przeglądarka jest “oszczędna” jak blondynka na zakupach…