Wizzair - bilety

Witam. Chcę polecieć do Londynu samolotem należącym do linii Wizzair. I mam pytanie, przez internet sie bukuje bilet, ale jak to jest - one są przysyłane do domu, czy jakoś mają zapisane w komputerze i po prostu jadę do Warszawy i bez problemów wsiadam w samolot? Dla niektórych może być śmieszne moje pytanie, ale lecę pierwszy raz samolotem :slight_smile: A może znacie jakieś inne tanie linie lotnicze? Z góry dzięki za odpowiedzi głównie do pierwszej części postu i pozdrawiam.

Musisz wydrukować ten bilecik. Tam masz kod rezerwacji. Będzie on potrzebny, by dostać kartę pokładową.

Nie wiem czy EasyJet nie lata do Londynu. Na pewno do Newcastle:)

Możesz zarezerwować bilet przez internet ale żeby być pewnym że masz 100% "miejsca w samolocie to musisz ten bilet kupić (nie wiem ile godzin przed odlotem wizzar ma w regulaminie aby bilet kupić ,chyba 8 godzin) sama rezerwacja biletu nie upoważnia Cię do zakupu biletu po cenie w dniu rezerwacji i cena do zapłacenia będzie taka jak w dniu zakupu biletu , bilet możesz zakupić przez internet i zapłacić albo kartą kredytową albo przelać pieniądze na konto lini , kupując bilet przez internet zostanie przydzielony Ci unikatowy numer , który zawiera między innymi numer lotu itp., ten numer musisz zapisać i z tym numerem udajesz się na lotnisku do odprawy bagażowej , tam dostaniesz bilet uprawniający Cię do dalszej podróży.Potwierdzenie zakupu biletu otrzymasz również na emaila które można wydrukować i przedstawić podczas odprawy bagażowej.

Book’ując bilet przez Internet najważniejszy jest numer rezerwacji (kilka liczb i liter) które otrzymasz po zapłacie kartą (po zaakceptowaniu płatności zostanie wygenerowany numer; otrzymasz też potwierdzenie na e-mail). Gdy to masz dzwonisz do Wizzair i potwierdzasz (nie konieczne ale dla pewności…). Nic więcej niepotrzebujesz. Na lotnisku będa mieć ciebie w systemie. Paszport dla potwierdzenia danych.

System może “nawalić” co często się zdarza zwłaszcza w tanich liniach, do “numeru” system może przypisać inne nazwisko , więc wydruk potwierdzający nie zaszkodzi.

Nie mam paszportu :(.

Może być dowód osobisy nawet “tymczasowy” jak nie masz 18 lat , musisz mieć dowód lub paszport to są wymaganie dokumenty aby wogóle dostać do samolotu jak również potrzebne w razie kontroli celnej już w Anglii.

Wystarczy dowód osobisty.