Wklejanie napisów do filmu i dzielenie filmu na dwie części

Mam pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić a mianowicie wklejam na stałe napisy do filmu za pomocą programu AviSub, następnie dziele ten film na dwie części za pomocą programu VirtualDub i gdy chce oglądać film na dvd tychże napisów już nie ma… Przed podzieleniem filmu na dwie części napisy wyświetlają się normalnie natomiast po podzieleniu filmu są już niewidoczne. Czy ktoś miałby na to jakąś rade?

Nie przeczytałeś dokładnie opisu tego avisub… To nie jest program “wtapiający” w sposób nierozłączny napis, tekst z obrazem klatki video. Czyli tak klasycznie, jak to się od zawsze robiło. AviSub tworzy plik divx, który można odtwarzać mając w systemie kodekiem DivX w wersji minimum 6.

AviSub konwertuje napisy do formatu XSUB i zapisuje to jako kolejną ścieżkę w nieco zmodyfikowanym kontenerze AVI (DivX Media Format - DMF). XSUB jest pomysłem firmy DivX i bardzo niewiele narzędzi to obsługuje. VirtualDub nie odczytuje i nie zapisuje ścieżki napisów XSUB - raczej nie widzę by jakiś inny edytor to potrafił (podział pliku wideo z zachowaniem XSUB’ów).

Podziel napisy i wideo osobno i połącz je później.