WKU i studia

Niedawno zacząłem studia i związku z tym mam pytanie: co jaki czas trzeba zanosić do WKU zaświedczenie o tym, że się uczę? Co rok, czy częściej?

Jak jesteś na dziennych to wystarczy zaświadczenie na paczątek, jak Cię skreślą z listy studentów to uczelania ma obowiązek poinformować o tym WKU, a wtedy sami Cię znajdą :stuck_out_tongue:

Jestem na niestacjonarych(zaocznych). Czy w tym wypadku obowiązują takie same zasady?

takie same, ja jestem już 7 miesięcy po studiach i przez całe studia się nie upomnieli i narazie też nie upominają się; jak dzwoniłem jakieś 2 miesiące temu do wku to mówił mi koleś że mam odczekać 12miesięcy od czasu zakończenia odroczenia i przeniosą mnie do rezerwy ponieważ narazie nie biorą absolwentów tylko te roczniki które muszą… ale to może się zmienic ale ja odliczam jeszcze te 5 miesięcy…

A co się dzieje ze studentem po zakończeniu studiów? Już tyle wersji słyszałem, że się pogubiłem. Czy jest obowiązek jakiegoś przeszkolenia wojskowego itp.?

zrób sobie tatuaż w widocznym miejscu (np. ręka), a nie będziesz musiał martwić się o pobór do wojska…

:slight_smile:

z tego co kojarze to 6 miesiecy (chyba ze sie jakos “ostatnio” cos zmienilo)

Że co!!??

Kiedyś tak było, że obowiązywały 3 semestry szkolenia wojskowego

na studiach, potem 6 miesięcy studiów na Wyższej Szkole Oficerskiej

i 6 miesięcy praktyki w jednostce wojskowej, by otrzymać nominację

na podporucznika. Reklamację ze służby bardzo trudno było uzyskać

Nie mówiąc już o tym, że co jakiś czas powoływano później na ćwiczenia.

Teraz jednak jest znacznie mniej obciążające

A o szkoleniu studentów-ochotników poczytaj tutaj

Mój kolega też tak myślał i jest w jednostce od 4 kilku miesięcy :wink: