WKU - maturzysta?

Siema, w tym roku pisałem ( i zdałem ) maturę. Teraz mam pytanie, ostatnio zaświadczenie zanosiłem na początku 3kl LO, na jak długo jest one ważne ? Na rok ? Znajomy twierdzi, że tylko do końca czerwca było ważne. Szkołę mam już załatwioną, ale przecież nie dostanę jeszcze zaświadczenia o nauce bo ta rozpoczyna się w październiku. Co robić ? Poprosić szkołę o wystawienie coś podobnego do zaświadczenia, aby mieć spokój do października ? Czy te zaświadczenie co zanosiłem jest ważne do października i kolega się myli ? Czy jesteśmy ugotowani i po wakacjach w kamasze :C ?

Nic ci nie zrobią. Po prostu na początku października idź (pewnie do sekretariatu) i powiedz że chcesz zaświadczenie do wku. I oni ci dadzą i zaniesiesz do swojego WKU. Ważne żebyś to zrobił osobiście.

WKU też nie jest głupie i nie wysyłają przed listopadem powołań, tylko czekają kto się dostanie na dalszą nauke.

Potwierdzam. W WKU zazwyczaj czekają do jesieni i dopiero wtedy wysyłają wezwania. Gdyby jednak zdarzyło się, że jakiś nadgorliwy człowiek w twoim WKU wyśle ci wezwanie wcześniej to po prostu z tym wezwaniem idź do sekretariatu/dziekanatu twojej nowej szkoły i poproś o zaświadczenie. W takich przypadkach nie stwarzają problemów i wystawiają zaświadczenie o przyjęciu do szkoły. Wtedy WKU odracza ci służbę wojskową i masz spokój lub przesuwa termin wezwania i po rozpoczęciu nauki zaniesiesz im zaświadczenie że się uczysz