Włączanie BIOS-u

Witam!

Otóż od paru dni mam problem, a mianowicie podczas uruchamiania komputera nie mogę wejść do BIOS-u. Nigdy go nie aktualizowałem, ponieważ wszystko zawsze chodziło bez zarzutu. Teraz podczas samego odpalania PC słyszę różnicę w dźwięku, tak, jakby nie wszystko się w komputerze uruchamiało. Wygląda to następująco: Włączam przycisk włączenia komputera, po chwili słyszę normalny dźwięk płyty głównej, potem pojawia się ekran tejże płyty. Jeżeli chcę normalnie wejść do Windows, to muszę odczekać kilkadziesiąt sekund(co nigdy przedtem nie miało miejsca), aż po zniknięciu tego ekranu łaskawie rozpocznie się ładowanie do systemu, a jak chcę wejść do BIOS-a - tu już jest problem, bo po naciśnięciu klawisza DELETE pojawia się okno specyfikacji mojego komputera a na samym dole ,Starting SETUP", jednakże nic potem się nie dzieje. Nie mam pojęcia, co się stało. Ogólnie komputer chodzi bez zmian, tyle że muszę dłużej czekać na uruchomienie komputera ale samo to, że nie mogę wejść do BIOS-u jest już trochę niepokojące, jak i samo to, że nie ma podstawowego dźwięku, który przy uruchamianiu komputera słyszę od 2 lat. Posiadam płytę główną Asus M2N68, oraz system Windows 7 32 bit. W związku z tym proszę o pomoc.

Witam.proponuję wyjąć baterię na kilka minut znajdującą się na płycie głównej.Spowoduje to zresetowanie biosu do ustawień fabrycznych i wtedy może da sie wejść. :wink: Kiedyś mój kumpel tak zrobił i pomogło.

PS.Kup sobie nową baterię bo może ta stara niedostatecznie “trzyma”.

Prosiłbym raczej o jakieś rozwiązanie z poziomu Windowsa/sprzętu zewnętrznego, ponieważ mam jeszcze komputer na gwarancji, a nie chciałbym zdejmować obudowy przed jej upływem… Zaprowadziłbym PC do serwisu ale ja znam sztuczki tych dusigroszów za dychę. Aczkolwiek dziękuję za odpowiedź, a reset BIOS-a spróbuję zrobić w ostateczności : ).

Na wciśniętym klawiszu DELETE wlącz komputer. U mnie działa taka opcja na 100%

Przykro mi ale to również nic nie dało. Jest tak jak wcześniej napisałem, wyświetla się czarne okno specyfikacji komputera i na samym dole napis ,Starting BIOS" i nic dalej. Mogę jedynie nacisnąć ctrl-alt-del żeby zresetować :|. Tak więc czekam na dalsze propozycje…