Włączanie i wyłączanie dostępu do internetu po WAN'ie


(Krychu14) #1

Witam, poszukuję sposobu/programu, który pozwoli mi zdalne włączanie i wyłączanie dostępu do internetu komputera w sieci WAN. W sieci znalazłem dużo aplikacji typu Net Nanny, K9 i inne, które pozwalają na blokowanie dostępu do stron czy nawet uruchamiania przeglądarek. Mimo to zależy mi na tym aby komputer został całkowicie odłączony od sieci, nie uruchamiały się żadne gry, które korzystają z dostępu do sieci, strony www, poczta itd. Szukam i szukam ale coś bidnie z tematem. Macie jakieś pomysły lub gotowe aplikacje, które istnieją?


(roobal) #2

Nie prościej po prostu zalogować się do routera i zablokować IP i/lub MAC adres komputera, która ma być pozbawiony dostępu do internetu?


(Krychu14) #3

Witam, dziękuje za odpowiedź. To ma działać po WANIE i w tym największy problem.


(roobal) #4

W takim razie możesz logować się zdalnie na router i na nim kontrolować kto ma dostęp do internetu. Niektóre routery pozwalają zdefiniować ACL, które działają, np. w określone dni i/lub określone godziny, np. internet ma być dostępny tylko we wtorek i w czwartek i tylko w godzinach 14 - 18. Sprawdź czy masz taką opcję w swoim routerze.