Włączanie komputera poprzez telefon komórkowy

Witam, posiadam zainstalowany system Windows 7 Ultimate wersja 7601 x64 oczywiście już z SP1 do czego dążę korzystam z oprogramowania TeamViewer wersja 10 na komputerze oczywiście free.

Mam również to oprogramowanie zainstalowane na tel.kom którym jest to Sony Xperia LT30p mogę bezproblemowo korzystać z niego lecz mnie bardziej zależy aby móc poza domem poprzez telefon włączyć komputer który jest całkowicie wyłączony oczywiście oprócz sieci gdzie wtyczka jest do kontaktu z zasilania włączona.

Czytałem trochę na necie i widzę że można poprzez internet to zrobić oprogramowaniem Wake On Lan lecz po sprawdzeniu w biosie nie widzę takiej funkcji aby można ją włączyć w płycie głównej.

Płytę główną posiadam firmy GIGABYTE a model jej to: GA-MA790X-DS4 rev. 1.0 lecz widzę w biosie że płyta chyba tej opcji nie posiada.

Czy ktoś może wie jak to zrobić za pomocą programu TeamViewer mam dostęp internetu także w telefonie.

Będę wdzięczny za konkretną instrukcję jak tego dokonać, pozdrawiam i liczę na odpowiedzi oraz pomoc.

 

http://www.gigabyte.pt/products/page/mb/ga-ma790x-ds4_1x/faq

" At first, please try to get into BIOS setup program. Then under Power Management section, please try to enable PME EVENT WAKE UP option and save the setting to exit the program. After reboot into Windows, please open Device Manager, then check the status of LAN controller and enable the device wake up option later."

Mam wszystko zrobione lecz dalej nie potrafię ustawić tak aby poprzez telefon komórkowy móc włączyć bezpośrednio na odległość komputer stacjonarny podając hasło i login.

Może ktoś wytłumaczyć tak abym to potrafił zrobić bo jakoś nie mogę sobie z tym poradzić hmmm… ???

A co dotychczas zrobiłeś?

Mam już wszystko ustawione że poprzez telefon bezproblemowo mogę działać już na komputerze łącząc się z nim.

Jednakże gdy dam opcję uśpij i przy próbie wybudzenia poprzez tel.kom i program który jest na telefonie zainstalowany, komputer niestety nie chce zadziałać więc coś jeszcze chyba musi być nieustawione tak sądzę.