Właczanie komputera przez Internet

Witam. Zaciekawił mnie temat włączenia komputera przez Internet (nie LAN) i chciałbym się coś więcej dowiedzieć na ten temat. Posiadam płytę główną Gigabyte Ultra Durable3 P55-USB3. W BIOSIE znalazłem funkcję Power On Ring. Narazie to tyle danych. Jakby coś więcej potrzeba proszę mnie nakierować co podać.

Co to znaczy “załączyć komputer”?

Nie widzę specjalnej różnicy między Wake on LAN, a Wake on Internet. Po prostu na ruterze sobie ustawisz przekierowanie i masz.

Poprawiłem załączyć na włączyć. Mam nadzieje że JUŻ wiadomo o co chodzi. Posiadam router D-Link DIR 300. Gdzie szukać takiej opcji? Skąd będę wiedział, że łączam MÓJ komputer a nie jakiś inny? Jakiego oprogramowania użyć do tego? Dlatego założyłem temat żeby dowiedzieć się co i jak. Z tego co czytałem mimochodem to łatwiej WŁĄCZYĆ komputer przez LAN ponieważ znajdują się w tej samej sieci.

Na konkretnym kompie ustawiasz WoL w BIOS. Żadnego oprogramowania dodatkowego. AFAIK Windows ma wbudowane narzędzie do tego (mogę się mylić).

To bez różnicy, po prostu musisz mieć sposób na dostanie się do LANu z zewnątrz.

Sprawdź to!

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/242.html

OK. Dzięki. Pokombinuje :slight_smile:

Możesz zalogować się na router, jeśli masz publiczne IP, i z panelu routera uruchomić komputer w sieci.

Podajesz adres MAC jego karty sieciowej.

Pozdrawiam!