Włączanie windowsa i formatowanie dysku

Witam !

Mam poważny problem, ponieważ nie mogę włączyc komputera. Za każdym razem kiedy chcę uruchomic komputer pojawia sie opcja włączenia komputera w różnych trybach tj. TRYB AWARYJNY ; TRYB AWARYJNY Z WIERSZEM POLECEN ; TRYB AWARYJNY Z OBSŁUGĄ SIECI ; URUCHOM SYSTEM NORMALNIE ; Ostatnia znana dobra konfiguracja. Obojętnie którą z tych opcji wybiorę to komputer resetuje się i to samo w kółko. Przez chwile pojawia się pasek ładowania windowsa i resetuje sie. Sprawdzałem ten dysk wraz z tym windowsem zainstalowanym na innym komputerze i działa wszystko. Dodam ze windows jest orginalny. Windows XP Home Edition.

Nie mogę rowniez sformatowac na tym komputerze tego dysku poniewaz na niebieskim ekranie pojawia sie blad. Pomocy!

Dodane 28.09.2009 (Pn) 14:36

Oto błąd który pojawia się kiedy chcę na tym komputerze przeprowdzic reinstalacje systemu.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6bb96a01f1d63864.html

Przy formatowaniu INSTALATOR SYSTEMU WINDOWS się jeszcze włącza. Później pojawia się następujący błąd:

Pojawil sie problem i system windows zostanie zamkniety, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Jezeli po raz pierwszy widzisz ekran bledu Stop, ponownie uruchom komputer. Jezeli ten ekran pojawi sie ponownie, wykonaj nastepujace kroki:

itd.

Infromacje techniczne:

*** STOP: 0x0000000D1 (0x706F505F, 0x00000002, 0x00000000, 0x706F505F)

Proszę was o pomoc! pozdrawiam

Dodane 28.09.2009 (Pn) 15:01

A gdy szybko się uporam z tym instalatorem i naciskam enter aby przejsc dalej to pojawia sie taki komunikat :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3d829c61b0b512d2.html

przepnij dysk/i, sprawdz tasmy i zasilanie…

w biosie dysk/i sa widoczne?

Dysk prawdopodobnie na SATA.

W takim razie tutaj znajdziesz rozwiązanie.

Dysk na 99,99% na SATA, lub po prostu “poluzowało” się połączenie. :slight_smile:

Sprawdź połączenia, przestaw pewną opcję (coś z AHCI w BIOS-ie) i spróbuj zainstalować.

W ostateczności zintegruj sterowniki SATA z instalką Windowsa, bo stacji dyskietek zakładam nie masz.

W ostateczności to mogą być ostatnie chwile dysku. :slight_smile: :roll:

Tak zgadza sie dysk sata. Dyskietke tez posiadam, ale niestety nie udało mi się zainstalowac tych sterowników z dyskietki. Pojawiał sie komunikat ze INSTALATOR NIE MOGL OKRESLIC TYPU CO NAJMNIEJ JEDNEGO MASOWEGO URZADZENIA

Dodane 28.09.2009 (Pn) 18:08

Chcę skonfigurowac kartę SCSI do pracy w systemie Windows. Ale muszę wybrac odpowiednią kartę SCSI z podanej listy. Ale nie wiem którą;/

Dodane 28.09.2009 (Pn) 18:18

Niby poinstalowalem te sterowniki to wyskoczyl znowu blad DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL tyle ze na dole jest dopisek

*** USBPORT.SYS - address f872bb16 base at f8711000. datestamp 480254ce

Dodane 28.09.2009 (Pn) 18:25

Może mi ktos powiedziec jak przełączyć w biosie tryb pracy kontrolera z AHCI na ATA/IDE ? czekam na odpowiedz

Dodane 28.09.2009 (Pn) 18:40

Mam do wyboru :

SOFTMENU III SETUP

STANDARD CMOS FEATURES

ADVANCED CHPSET FEATURES

INTEGRATED PERIPGERALS

POWER MANAGEMENT SETUP

PnP/PCI CONFIGURATIONS

PC HEALTH STATUS

Dodane 28.09.2009 (Pn) 19:06

http://www.sendspace.pl/file/458791628444cc5e149bd96 to moj bios