Włączanie windowsa i formatowanie dysku

(Kmikrk) #1

Witam !

Mam poważny problem, ponieważ nie mogę włączyc komputera. Za każdym razem kiedy chcę uruchomic komputer pojawia sie opcja włączenia komputera w różnych trybach tj. TRYB AWARYJNY ; TRYB AWARYJNY Z WIERSZEM POLECEN ; TRYB AWARYJNY Z OBSŁUGĄ SIECI ; URUCHOM SYSTEM NORMALNIE ; Ostatnia znana dobra konfiguracja. Obojętnie którą z tych opcji wybiorę to komputer resetuje się i to samo w kółko. Przez chwile pojawia się pasek ładowania windowsa i resetuje sie. Sprawdzałem ten dysk wraz z tym windowsem zainstalowanym na innym komputerze i działa wszystko. Dodam ze windows jest orginalny. Windows XP Home Edition.

Nie mogę rowniez sformatowac na tym komputerze tego dysku poniewaz na niebieskim ekranie pojawia sie blad. Pomocy!

-- Dodane 28.09.2009 (Pn) 14:36 --

Oto błąd który pojawia się kiedy chcę na tym komputerze przeprowdzic reinstalacje systemu.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6bb96a01f1d63864.html

Przy formatowaniu INSTALATOR SYSTEMU WINDOWS się jeszcze włącza. Później pojawia się następujący błąd:

Pojawil sie problem i system windows zostanie zamkniety, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Jezeli po raz pierwszy widzisz ekran bledu Stop, ponownie uruchom komputer. Jezeli ten ekran pojawi sie ponownie, wykonaj nastepujace kroki:

itd.

Infromacje techniczne:

*** STOP: 0x0000000D1 (0x706F505F, 0x00000002, 0x00000000, 0x706F505F)

Proszę was o pomoc! pozdrawiam

-- Dodane 28.09.2009 (Pn) 15:01 --

A gdy szybko się uporam z tym instalatorem i naciskam enter aby przejsc dalej to pojawia sie taki komunikat :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3d829c61b0b512d2.html

(Jjoasz) #2

przepnij dysk/i, sprawdz tasmy i zasilanie...

w biosie dysk/i sa widoczne?

(system) #3

Dysk prawdopodobnie na SATA.

W takim razie tutaj znajdziesz rozwiązanie.

(greh) #4

Dysk na 99,99% na SATA, lub po prostu "poluzowało" się połączenie. :slight_smile:

Sprawdź połączenia, przestaw pewną opcję (coś z AHCI w BIOS-ie) i spróbuj zainstalować.

W ostateczności zintegruj sterowniki SATA z instalką Windowsa, bo stacji dyskietek zakładam nie masz.

W ostateczności to mogą być ostatnie chwile dysku. :slight_smile: :roll:

(Kmikrk) #5

Tak zgadza sie dysk sata. Dyskietke tez posiadam, ale niestety nie udało mi się zainstalowac tych sterowników z dyskietki. Pojawiał sie komunikat ze INSTALATOR NIE MOGL OKRESLIC TYPU CO NAJMNIEJ JEDNEGO MASOWEGO URZADZENIA

-- Dodane 28.09.2009 (Pn) 18:08 --

Chcę skonfigurowac kartę SCSI do pracy w systemie Windows. Ale muszę wybrac odpowiednią kartę SCSI z podanej listy. Ale nie wiem którą;/

-- Dodane 28.09.2009 (Pn) 18:18 --

Niby poinstalowalem te sterowniki to wyskoczyl znowu blad DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL tyle ze na dole jest dopisek

*** USBPORT.SYS - address f872bb16 base at f8711000. datestamp 480254ce

-- Dodane 28.09.2009 (Pn) 18:25 --

Może mi ktos powiedziec jak przełączyć w biosie tryb pracy kontrolera z AHCI na ATA/IDE ? czekam na odpowiedz

-- Dodane 28.09.2009 (Pn) 18:40 --

Mam do wyboru :

SOFTMENU III SETUP

STANDARD CMOS FEATURES

ADVANCED CHPSET FEATURES

INTEGRATED PERIPGERALS

POWER MANAGEMENT SETUP

PnP/PCI CONFIGURATIONS

PC HEALTH STATUS

-- Dodane 28.09.2009 (Pn) 19:06 --

http://www.sendspace.pl/file/458791628444cc5e149bd96 to moj bios