Włączanie- wyłączanie UAC

Witam.

Czy orientujecie się może czy da się to ustrojstwo (UAC) wyłączyć dla konkretnego programu, czy tylko jest opcja włącz-wyłącz?

Blokuje mi to auto start programu na którym mi zależy , a nie chce mi się go włączać za każdym razem, kiedy odpalę kompa.

Czasami się to przydać może i jeśli nie będę zmuszony to chciałbym nie wyłączać, tym bardziej, że inny program drze mordę, że UAC jest wyłączony.

Poczytaj, są tam dwa sposoby na dodanie swojego programu do “zaufanych” UAC. Któryś powinien zadziałać.

Sposob z harmonogramem zadan hula :slight_smile:

Trzeba tylko ten skrot stworzyc w autostarcie.

Dzieki bardzo.

Może lepiej ją po prostu całą wyłączyć? :slight_smile: Panel sterowania->Konta Użytkowników->Zmień ustawienia funkcji kontrola konta użytkownika->Nie powiadamiaj nigdy

:slight_smile:

A idź z takimi poradami. Potem wszyscy narzekają, jaki to Windows jest dziurawy.

Ja mam wyłączony, bo na xp żyłem bez czegoś takiego. Ufam W7 jednak mam firewalla i avasta a po drugie - wiem co uruchamiam

Dodane 04.04.2010 (N) 23:05

Jeśli mam instalkę to po zainstalowaniu usuwam plik. Jeśli nie da się usunąć bo używany to przeszukuję swoją listę procesów i szukam ewidenta. Potem jak się nie da usunąć z procesów to zaczynam instesywniejsze poszukiwania z pomocą antywirów. Ale zazwyczaj można łatwo się takiego “wiruska” pozbyć. A UAC trochę przegina

No ja także wyłączyłem. Jeśli się jest choć trochę ogarniętym w tym co się instaluje, czy uruchamia to powinno być dobrze.

EEeee wyłączenie tu już lekkie przesadzanie, ustawienie na minimum wystarczy. Zresztą głupotą są wymagania niektórych aplikacji, aby miały tak wysokie uprawnienia.