Włączenie gry PES2010 zawiesza kompa zaraz po kliku w skrót

Jak w tytule. Posiadam oryginalną grę PES2010, w którą pogrywam od pół roku. Do dzisiaj nie było z nią żadnych problemów. Dziś przy próbie włączenia komputer się zawiesił jeszcze przed uruchomieniem gry. Po prostu klikam w skrót i zwiecha. Wchodzę przez mój komputer na dvd z grą i odpalam - zwiecha…

Komputer mam mocny, 4 rdzenie, 4gb ramu i grafa VAPOR-X SAPPHIRE RADEON HD4870 2048MB . Zaznaczam, że wcześniej nie było takiego problemu, i bezproblemowo można było grę włączyć.

Grę przeinstalowałem i dalej jest to samo. Gdy włączam np. Wolfensteina to gra chodzi bez problemu, więc nie powinien to być problem z zasilaczem.Testowałem też NFS:shift i wszystko chodzi świetnie. Temperatury grafy i procka mam takie jak zawsze i wszystko na kompie działa jak działało poza tą grą.

Jedno co mi przychodzi do głowy co zmieniałem, to za namową kolegi w msconfigu zaznaczyłem opcję, żeby przy rozruchu mój Windows7 korzystał z 4 rdzeni. Natomiast później to odznaczyłem. To nie powinno mieć,żadnego związku ale piszę, bo to była jedyna zmiana w systemie przed pojawieniem się problemu.

Czy mogło się zatem coś pokićkać z rdzeniami? Czy naprawa Windowsa z poziomu instalatora pomoże?