Wlaczone dwie zapory


(Niunka-) #1

Witam :slight_smile:

Mam problem z zapora,tzn w panelu sterowania w centrum zabespieczen pokazuje mi ze mam co najmniej dwie zapory wlaczone.Mam zainstalowane Kerio,ale zapore systemowa mam wylaczona,w uslugach jest tez wylaczona.Wylacze Kerio to w centrum zabespieczen w naglowku mam ze zapora wlaczona,ale jak rozwine to w podpisie jest ze program Kerio jest wylaczony.O co wiec chodzi dlaczego pokazuje ze jest wlaczona,skoro wszystko jest wylaczone,a jak wlacze kerio to mam dwie zapory o co chodzi?

Pozdrawiam Niunka


(Szymszejdi) #2

Możliwe że Kerio powoduje poprsotu jakieś problemy, jeśli nie przeszkadza Ci to za bardzo to zostaw to tak jak jest. Proponował bym też zmienić firewalla na lepszy, np. ZoneAlarm


(aju) #3

O co chodzi to nie wiem, widocznie coś jej się chrani.

Jeśli masz włączone kerio i wyłaczoną systemową to jest wszystko ok (chyba że masz zainstalowaną jeszcze jakąs trzecią zapore ?) to nie masz czym się przejmowac.

A centrum zabezpieczeń? ==> wyłącz ten szajs tym bo tylko zżera cenną pamięc


(Niunka-) #4

a kto powiedzial ze Kerio jest zly i ze ZoneAlarm jest lepszy?

Nie pytalam co jest lepsze,nie ma idealnego firewalla,a do Kerio jestem przyzwyczajona i uwazam ze jest dobry.U mnie sie sprawdza :smiley:

Moze sie myle,ale centrum zabespieczen nie da sie calkowicie wylaczyc,to co zbedne mam wylaczone i robie to recznie xp-antispy uzywam tylko do zwiekszania limitu polaczen.

Zostawiam to tak jak jest.Dzieki :slight_smile:


(Ewageo) #5

Dobra dzieci. Co do tego ze ZoneAlarm firewall pro jest the best to nie ma watpliwosci. Takze lepiej se go zmien. Kerio to bieda.


(aju) #6

Ludzie co wy piszecie? Kerio jest najlepszym darmowym antywirusem. Najlepszym płatnym jest outpost personal pro 3.0 .

A inna sprawa iż tematów jaki firewall wybrać, który jest lepszy, jest wiele na tym forum, więc nie rozpoczynajcie na nowo dyskusji :!:


(Szymszejdi) #7

Tak sie składa że miałem i kerio i ZA i wiem że ZA jest lepszy, łatwo można sprawdzić że w ZA wszystkie porty (przynajmniej u mnie) są niewidoczne, Kerio kilka przegapia


(Asterisk) #8

Odpuść sobie