Wlaczone dwie zapory

(Niunka-) #1

Witam :slight_smile:

Mam problem z zapora,tzn w panelu sterowania w centrum zabespieczen pokazuje mi ze mam co najmniej dwie zapory wlaczone.Mam zainstalowane Kerio,ale zapore systemowa mam wylaczona,w uslugach jest tez wylaczona.Wylacze Kerio to w centrum zabespieczen w naglowku mam ze zapora wlaczona,ale jak rozwine to w podpisie jest ze program Kerio jest wylaczony.O co wiec chodzi dlaczego pokazuje ze jest wlaczona,skoro wszystko jest wylaczone,a jak wlacze kerio to mam dwie zapory o co chodzi?

Pozdrawiam Niunka

(Szymszejdi) #2

Mo┼╝liwe ┼╝e Kerio powoduje poprsotu jakie┼Ť problemy, je┼Ťli nie przeszkadza Ci to za bardzo to zostaw to tak jak jest. Proponowa┼é bym te┼╝ zmieni─ç firewalla na lepszy, np. ZoneAlarm

(aju) #3

O co chodzi to nie wiem, widocznie co┼Ť jej si─Ö chrani.

Je┼Ťli masz w┼é─ůczone kerio i wy┼éaczon─ů systemow─ů to jest wszystko ok (chyba ┼╝e masz zainstalowan─ů jeszcze jak─ůs trzeci─ů zapore ?) to nie masz czym si─Ö przejmowac.

A centrum zabezpiecze┼ä? ==> wy┼é─ůcz ten szajs tym bo tylko z┼╝era cenn─ů pami─Öc

(Niunka-) #4

a kto powiedzial ze Kerio jest zly i ze ZoneAlarm jest lepszy?

Nie pytalam co jest lepsze,nie ma idealnego firewalla,a do Kerio jestem przyzwyczajona i uwazam ze jest dobry.U mnie sie sprawdza :smiley:

Moze sie myle,ale centrum zabespieczen nie da sie calkowicie wylaczyc,to co zbedne mam wylaczone i robie to recznie xp-antispy uzywam tylko do zwiekszania limitu polaczen.

Zostawiam to tak jak jest.Dzieki :slight_smile:

(Ewageo) #5

Dobra dzieci. Co do tego ze ZoneAlarm firewall pro jest the best to nie ma watpliwosci. Takze lepiej se go zmien. Kerio to bieda.

(aju) #6

Ludzie co wy piszecie? Kerio jest najlepszym darmowym antywirusem. Najlepszym płatnym jest outpost personal pro 3.0 .

A inna sprawa i┼╝ temat├│w jaki firewall wybra─ç, kt├│ry jest lepszy, jest wiele na tym forum, wi─Öc nie rozpoczynajcie na nowo dyskusji :!:

(Szymszejdi) #7

Tak sie sk┼éada ┼╝e mia┼éem i kerio i ZA i wiem ┼╝e ZA jest lepszy, ┼éatwo mo┼╝na sprawdzi─ç ┼╝e w ZA wszystkie porty (przynajmniej u mnie) s─ů niewidoczne, Kerio kilka przegapia

(Asterisk) #8

Odpu┼Ť─ç sobie