Włam na d-linka

Witam mam taki problem posiadam router d-link wifi DSL-G624T który jest połączony z internetem z Sp. czyli stałe IP i mój problem polega na tym ze prawdopodobnie ktoś podpiął sie pod moją sieć z której dostęp ma tylko mój komputer i laptop . oczywiście dostęp jest chroniony hasłem ale ktoś mógł je złamać i ciągnie na moje konto … czy jest jakaś możliwość aby dojść do tego kto ciągnie neta na moje konto i poznać jego nr. IP jeśli tak to jak ?

Tak, zobacz logi routera

Proponuję użyć lepszego szyfrowania, np. WPA2-PSK AES. Hasło minimum 8 liter i cyfr, może być do 20, nie może występować w słowniku. Takiego szyfrowania nie da się obecnie złamać, można jedynie losowo generować hasła i je sprawdzać, co zajmie kilkadziesiąt lat.

Tak, zobacz logi routera

… jakim programem ?

Żadnym. Po prostu wejdź do logów. Masz tam czarno na białym

Status/log

nie rozumiem czy wystarczą logi z HiJacka czy gdzie mam to szukać ??

Hehe :smiley: skąd Ci przyszło na myśl, że to będzie w HijackThis ^^.

Zaloguj się na router i tam poszukaj LOG.

dobra ok już wiem ale jest problem nie znam nazwy użytkownika bo hasło mam podane ale nie wiem czy to jest to składa sie z 10 liczb i jest naklejka na routerze Name … (nic nie jest podane ) i key XXXXXXXXXX mam prawo znać te dane?? gdzie moge je znaleźć ?? ok juz mam :slight_smile: w razie pytań będe pisał ;p na przyszłość

najcześciej to nazwa: admin

hasło: admin lub puste pole pozostawic

login admin hasło jak nie zmieniałeś to też powinno być admin, albo poszukaj w instrukcji routera domyślne dane, a jak zmieniałeś i zapomniałeś no to jedyne wyjście dostać się na router to przywrócenie do ustawień fabrycznych i konfiguracja routera od nowa.

ok więc tak prawdopodobnie ktos korzysta z mojej sieci ponieważ mam 3 użytkowników o adresach ip

1.2 to ja mój kopm

1.3 laptop

1.4 wielka niewiadoma podpisana MARCIN i widocznie on korzysta z mojego łącza z bardzo mi utrudnia pracę z netem

a wiec mam pare pytań jak dojść do tego kolesia

jak włączyć hasło lub zmienić bo nie wiem czy mam je aktualnie włączone

aha i słyszałem jeszcze o jakimś programie do łapania takich co sie podłączają ??

Szkoda czasu na szukanie kolesia…

W niektórych modelach routerów (niestety nie wiem jak w twoim) jest kilka opcji by zablokowac niechcianych klientów.

Przedewszystkim zabezpiecz siec lepszym haslem, mozesz zezwolic tylko na polaczenie z routerem tylko 2 komputerom (jak w twoim przypadku) i na dodatek wprowadzic adresy MAC tych dwóch kompów. Lub na koniec ukryc rozglaszanie sieci prze router by byla “nie widoczna” dla innych :slight_smile:

Mysle ze te wszystkie opcje lub chociaz czesc powinny byc na zakladkach dotepnych w menu konfiguracji routera…

dzieki mam nadzieje że sobie poradzę angielski trochę podszkole bo all bo ang. tam jest :confused: ale nie ma to jak satysfakcja ze złapania kolesia jedyna opcja jest obejście wszystkich kompów w budynku i sprawdzenie z kim sie łączą w sprawie neta ;/

jeszcze mam pytanie idzie jakos wysłac wiadomość to tego delikwenta??

Wiadomosci raczej nie, ale mozesz go troche nastraszyc. :evil:

Poszukaj jakiegos softu do skanowania sieci i zacznij skanowac jego porty jesli ma firewall to napewno zacznie dostawac komunikaty ze ktos sie prubuje do niego dostac. To moze dac mu troche do myslenia… Oczywiscie nie polecam zadnych dzialan niezgodnych z prawem :lol:

Przecież router nie wysyła sygnału na nie wiadomo jaką odległość, nie znasz w swojej okolicy jakiegoś gościa co może nazywa się Marcin?

Jeżeli znasz idź do niego i powiedz mu grzecznie, żeby nie korzystał z twojej sieci (oczywiście lepiej się teraz zabezpiecz, przede wszystkim mocniejsze hasło) i już, jeżeli nie pomoże i zauważysz że gość się ciebie nie posłuchał, to zbierz kolegów i przetłumacz mu, wiadomo jak…

no dobry pomysł ale mogłbys mi jakoś to przyblizyc jak to zrobic jakim programem ??

a czy program typu SoftPerfect Network Scanner bedzie dobry ?? :smiley:

no tak tyle że pod sobą mam 2 sąsiadów obok jeszcze jednego i do tego 3 sklepy w tym jeden z telefonami komórkowymi plusgsm.

a co jest jeszcze podejrzane w godzine 18 gdy sprawdzam czy ten gość jeszcze sobie ciagnie odemnie to już go nie ma… znikł ((zamkneli sklep)) ??

Mysle ze ten program bylby odpowiedni :lol:

A co do metody z kolegami to nie sádze by byla potrzebna po co sobie robic problemy z tak blachego powodu…

Możesz wysłać wiadomość komendą net send * “TRESC KOMUNIKATU”. Jak koleś ma restrykcyjnie skonfigurowanego firewalla to do niego komunikat nie dojdzie.

O ile mi coś świta w pamięci to w SP2 czy jakośik tak usługa posłaniec odpowiadająca za tą komendę i przesyłanie tych komunikatów jest domyślnie wyłączona i jakoś póki co widziałem 3 osoby które by tego używały :stuck_out_tongue: 2 na forum, 1-ja[rzadko, ale bywało].

kurde i po fakcie już nic nie zdążyłem zrobić obsługa neta wjechała mi na chatę i kolesia wykasowała zmieniła wszystkie hasła i kody jak mnie nie było w domu ;/ i już się nie dowiem kto to był ;p ale Wielkie Dzięki wszystkim za to wypowiedzi i czegoś się nauczyłem na przyszłość żeby szybciej działać :slight_smile: dzięki all pozdro!! :slight_smile: