Włamania do WiFi

(Ugresia) #1

Witam!

Mam problem gdyż występuje taka sytuacja, że nieznany osobnik podłącza mi się do mojego Livebox'a. Chyba coś ściąga bo wtedy czuję że net bardzo zmula (nawet nie mogę się połączyć z IRC) . Co mogę zrobić z tym, jak namierzyć ? I ewentualnie zgłosić na policję (szukając w googlach znalazłem na forum cytat że policja i tak umorzy sprawę bo nie złapałem włamywacza za rączkę, pisze że mogę najwyżej zrobić z d*** jesień średniowiecza) :lol: . Najlepiej byłoby gdby byłby jakiś sposób na namierzenie dziada.

Dziękuję za porady/pomoc.

Złączono Posta : 13.06.2007 (Sro) 22:15

Jeśli chodzi o szyfrowanie to WPA TKIP

(Nowy10) #2

masz jakiegoś kompa podłączonego do Liveboxa bezprzewodowo?

(Ugresia) #3

Od czasu do czasu gdy przechodzę na Windowsa np. Posiedzę ze 2 godziny (gram w Battlefield2 sieciowo przez internet) i wracam na linuxa Suse gdzie nie tam mam z kabla LAN

(Nowy10) #4

do Liveboxa możan podłączyć bezprzewodowo jeden komputer, chyba, że kupisz specjalną przełączkę, to spowolnienie i podejrzenie masz gdy używasz go z Xp czy Linuxem?

(Ugresia) #5

Obojętnie, a jeśli chodzi o to to mylisz się można podłączyć dwa kompy bezprzewodowo, ja czasami mam laptopa bezprzewodowo i windowsa uruchomionego i chodzi, pisze tylko że są podłączone dwie stacje

(Mrooveq) #6

do liveboxa można bezprzewodowo podłączyć dużo więcej niż jeden komputer bezprzewodowo, trzeba tylko je autoryzować guzikiem u dołu liveboxa po wpisaniu im właściwych ustawień szyfrowania.

natomiast jeśli ktoś poznał Twój klucz WEP (afaik domyślnie dla liveboxa) i podpiął się podszywając pod Twoj komputer, to zmień klucz, najlepiej na WPA-PSK, będzie mu trudniej podpiąć się znowu.

(Ugresia) #7

Czytaj ze zrozumieniem: :mrgreen:

Tyle to wiem, że ktoś odczytuje pakiety i zna adres MAC i g**** daje właściwie ten filtr

(Mrooveq) #8

no to zmieniaj regularnie klucz sieciowy, np co 2 dni, ustaw WPA2-PSK, bo na użycie radiusa przy liveboxie chyba nie ma co liczyć.

albo zainstaluj linuxa na laptopie, doinstaluj oprogramowanie do wardrivingu i namierz skąd Ci się ktoś podłącza.

(Ugresia) #9

Neostrada nie ma WPA2-PSK przynajmiej mój livebox nie ma, a tak na troch ę inny temat czy można w nim upgradeować oprogramowanie?

(Mrooveq) #10

no to zostaje Ci namierzenie delikwenta, co nie powinno być trudne, jeśli koleś podłącza się nagminnie.

co do upgrade’owania, to czy livebox ma jakiś konkretny model i producenta?

(Ugresia) #11

tak to Sagemowskie urządzenie nazywa się sagem livebox fast 3202tp

Złączono Posta : 14.06.2007 (Czw) 18:19

i pytam się oczywiście czym namierzyć gościa

(Mrooveq) #12

namierzyć najlepiej np programem kismet (linux), albo produktami airmagnet’a (windows, płatne).

wypatrzysz człowieka i zaczniesz chodzić z laptopem szukając najmocniejszego sygnału. dla lepszych efektów możesz użyć anteny kierunkowej i chodzić na zewnątrz budynku, ale ściany dość znacznie rozpraszają sygnał, więc imo lepiej osłabić zwykłą antenę dookólną i “krążyć” wokół sygnału.

btw, do złamania klucza psk potrzebne jest wyłapanie jak największej liczby podłączeń do accesspointa, a nie jak w przypadku wep jak największej liczby pakietów z initialization vector, pojawiających się przy zwykłej transmisji.

robi się to będąc bardzo cierpliwym, albo sztucznie rozłączając atakowaną osobę pakietami deauth, więc jeśli zauważasz, że po zmianie klucza rozłącza Cię dziwnie często, to częściej zmieniaj klucz. niekoniecznie co 10 minut, bo złamanie klucza też przecież chwilę trwa, ale tak co dwa-trzy dni.

co do firmwaru, to popatrz na tym forum, bo francuski nie jest moją mocną stroną.

(Ugresia) #13

Dzięki, jak będę miał chwilę czasu to zrobię mu pułapkę :stuck_out_tongue: .Co do tej anteny w laptopie jest wbudowana karta wifi i antena też. Ten laptop to ASUS A6R

Złączono Posta : 15.06.2007 (Pią) 15:02