Włamania!

Witajcie! Mam problem z włamaniami na mój komputer! Co kilka godzin Norton Antyvirus powiadamia mnie ze ktoś próbuje się włamac na mój komputer. (Dokładny komunikat --> Wykryto i zablokowano próbę włamania “Portscan” do tego komputera. Intruz: 10.0.2.68(4333).

Poziom zagrożenia: Umiarkowany. Protokół: UDP. Zaatakowany adres IP: 255.255.255.255. Zaatakowany port: 27024. )

Wiem że zostało to zablokowane, ale wolałbym już niemieć tych komunikatów:/ Macie na to jakis pomysł??

jaki masz internet ??

czy używasz programów p2p ??

Zainstaluj sobie firewall np. Kerio :slight_smile:

może to tylko wyczulony Norton. Jeśli jesteś w sieci to blokuje komunikację Netbios

Ale po co , przecież ma FireWalla…

C!3nsk! możesz bardziej sprecyzować sprecyzować swój problem…?

Bo jak narazie wiem tyle że ktoś próbuje wlamać sie na twój Pc… :-s

wydaje mi się ze to nadpobudliwośc Nortona :slight_smile:

C!3nsk!

napisz dokładnie komunikat który pokazuje norton :wink:

Proponuje abyś użył Windows Worms Doors Cleaner (zmień znaczki z disable na enable. Po użyciu tego narzędzia wymagany jest reset kompa.)

Oraz

:slight_smile:

Norton ma opcje sprawdzania jakie ip dokonuje tego włamania

Wykył i zablokował intruza. Nie masz się czym martwić :wink:

Albo ktoś uparty chce się do ciebie dobrać. Lecz mu się to ciągle nie udaje.

Witam! Mój pierwszy post na tym forum :slight_smile: Do rzeczy. Ja mialem podobny problem, ale ja używam Avasta. Po kilku chwilach stronki przestaly mi się ladować, później komp zacząl nieźle zamulać i… skończylo sie na formacie.

I dlatego właśnie należy korzystać z firewalla.

Jednym nic sie nie stanie drugim po kilku chwilach braknie połowy plików systemowych.

Obecnie AV + FV to podstawa. Coraz częściej do tego zestawu należy dodać AS a w niedalekiej przyszłości i RM będzie standardem (rm - registry monitor - monitor rejestru)