Włamanie do komputera

(Polite) #1

Witam!

Ostatnio dość często i w różny sposób Obserwuje włamanie do mojego komputera.Program antywirusowy wspólnie z firewel'em informują mnie,że zostało zablokowane skanowanie portów,podszywanie się lub próba połączenia się z moim komputerem.Nawet dzisiaj mam odnotowane aż 10 ataków.Naturalnie nr.IP mam zanotowane.

Mam pytanie,co mogę zrobić w takich przypadkach?Czy powiadomienie admina coś pomoże?Jak temu zaradzić i co zrobić aby ograniczyć ataki.

Dzięki za każdą pomoc i za każdą odpowiedź. :slight_smile:

cosmos

(Cancel) #2

Oczywiscie. Admin jest pierwsza osoba do ktorej powinienes zglaszac takie naduzycia.

(Damian) #3

Najlepiej zgłoś sprawe właśnie u niego.

(Musg) #4

A jakie to ma znaczenie????????Ma dobrego firewalla bo go broni.I po co Ci ta wiadomosc i do czego zmierzasz?

(M a x) #5

Jakiego masz tego firewalla ???

(adpawl) #6

Normalnym jest, że w logach firewalla są uwzględnione próby skanowania, łączenia, pingowania, ataki dos itp. i nie jest to nic nadzwyczajnego o ile są blokowane... problem był by dopiero wówczas, gdyby niczego takiego nie było w logu :wink:

Sprawa jest prosta...

Jeżeli masz doczynienia z jakimś konkretnym natrętem z twojej sieci - powiadom swojego admina. W przeciwnym wypadku olej to....

Jeżeli nie było fizycznego wtargnięcia na twój komputer (atak zablokowany), to raczej nie warto zawracać tym nikomu d.. ehmmm Głowy :wink: Raczej żaden administrator się czymś takim nie przejmie - to jest norma... Jeżeli jednak doszło do włamania, to zgłoś to koniecznie wraz z załączonym logiem to potwierdzającym...

(Polite) #7

Odpowiadam,bo było pytanie:Jakiego masz firewell'a.

Program antywirusowy Panda Antywirus Platinium,wraz z wbudowanym firewell"em,plus chroni mnie firewell z SP2 wbudowany w system WIN.XP.

(adpawl) #8

Dobra rada...

Jeżeli używasz tego z Pandy, to wyłącz windowskiego!

Nie wskazane jest stosowanie 2 firewalli jednocześnie...

-i właściwie jaki by to miało sens ? :roll:

(123448) #9

masz rację że to jest norma ale wg. mnie należy już po 1 ataku zgłosić to, może coś uda się wyszurać że tak się wyrażę :roll:

zawsze ten sam ip sie pokazuje?

jeśli tak to albo jest on prawdziwy :roll: albo sfałszowany. może ci pomożę http://www.ip.boo.pl w tym :wink:. na swoja ręke też można troche powęszyć bo zdaję sobie sprawę że jesteś wkurzony ta sytuacja