Włamanie na kompa? jaki program?


(Djtofu) #1

Witam

Mam problem, który zdazył mi się przed chwilą tzn jakies 20minut temu. Siedząc na necie, zaczeły zmieniać mi się opisy na gg i skype, komputer zaczął "wariować", zaczął się wyłańczać, wyskakiwały mi komunikaty że np plik nie może być skaskowany.

Podjerzewam że ktoś się włamał.

Mam pytanie czy znacie jakiś program aby ograniczyć takie sytuacje??


(aju) #2

Darmowy kerio lub płatny outpost pro 3 .


(Kpc21) #3

Albo Zone Alarm. Firewall (tak się nazywa ten rodzaj programów) jest też wbudowany w Windowsa XP ale podobno nie wszystko blokuje

To był mój pierwszy post. Teraz mam 766 (stan na 11.12.2007 r.).


(Djtofu) #4

ok Dzięki zainstalowałem Outposta pro 3, narazie jest ok zobaczymy jak bedzie dalej


(adam9870) #5

Ataki z internetu to niestety prawie codziennność. Wiele firm/organizacji ma szkody z tego powodu (i to nie małe :frowning: ) Podczas włamania taki haker może narobić dużo szkód np. powysyłać wirusy na komputer, wykraść dane konta bankowego itp. Aby zabezpieczyć się przed takimi atakami najlepiej zainstaować dobry proram antywirusowy, mieć firewalla, dodatkowo może się też przydać jakiś program antyspyware. Zajrzyj do tego tematu (link trochę niżej), tam są linki do tematów związanych z wyborem antywirusów i firewalli. Poczytaj te tematy (może nie wszystkie) i może wybierz jakiegoś dobrego antywirusa i firewalla. :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=58690

Zapewne masz system Windows XP i pakiet biurowy Office. Jeżeli nie masz zainstalowanych żadnych serwice packów (poprawek które poprawiają bezpieczeństwo, łatają wiele luk) to polecam jak najszybciej zainstalować.

Łatki te można pobrać z wortalu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=35

Nie zapomnij też o systematycznym pobieraniu uaktualnien do systemu :slight_smile: