Włamanie na router?

Witam

Mam kłopot nie mogę się zalogować na router wpisuje login i hasło i nic i wyskakuje okno logowania. Jak podłączyłem bezpośrednio do komputera to po 1 godzinie pokazał się komunikat że była próba ataku i została zablokowana. Wykrył Win.—.---.exploid czy jakieś tam zagorzenie co mam zrobić Czy mógł ktoś się łamać i zmienić hasło do routera? Jak tak to gdzie to zgłosić na policzcie czy do dostawczy internetu i co ze sobą zabrać? I jak się upewnić że było łamanie na router

Mam router z seri Netgear WGR614

matt136 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

o ile się nie mylę, to podstawowy login jest admin a hasło to password, sprawdź czy poprawnie wpisujesz i oczywiście mógł się ktoś do ciebie podpiąć, jeśli miałeś standardowe ustawienia na ruterze sieci wifi to się do ciebie podpiął, wpisał adres 192.168.1.1 i wpisał standardowy login z hasłem i mógł parę rzeczy zmienić

co możesz zrobić w tej sytuacji o ile się tak stało? zresetować ruter do ustawień fabrycznych, informację jak to zrobić znajdziesz w instrukcji obsługi do rutera

Hasło nie było standardowe, zmieniłem je.

Trzeba gdzieś o tym zgłosić? Chodzi mi o to czy ktoś korzystając z mojego internetu mógł pobierać jakieś pliki, udostępniać itp.? Nie chcę mieć przez to problemów. Czy zgłaszanie tego do dostawcy internetu, albo nawet na policję ma jakiś sens?

moim zdaniem nie ma sensu, bo to będzie jako mała szkodliwość czynu, oczywiście możesz pójść na policję, pewnie i przyjmą zgłoszenie, ale cudów bym nie oczekiwał