Włamanie na skrzynkę gmail.com

(!GrOcAL!) #1

Witam,

ktoś mi się włamał na skrzynkę gmail.com. Po zalogowaniu wyskoczył mi okno-> czynności na tym koncie i tabelka w której poniższy wpis w ramce był na czerwono. Pozostałe na biało.

Brak informacji Polska (policja.gov.pl:82.177.194.33) 24.09 (6 dni temu)

Proszę o pomoc w odpowiedzi czy to faktycznie policja czy ktoś inny mi się włamał? Jak mogę sprawdzić czy coś np nie zostało skradzione z konta. Jak dobrze zabezpieczyć główne konto prywatne.

(ra-v) #2

To adres

Pytanie czy mogą kontrolować w ten sposób ludzi. Bez ich wiedzy.

Hasło 8 znaków, min. po jednej dużej literze, znaku specjalnym i cyfrze. Nie zapisywanie danych na komputerze (autologowanie). A tak naprawdę to nic nie jest bezpieczne, trzeba uważać. Ty się dowiedziałeś, my może o swoich kontach nic nie wiemy.

(Cedar) #3

Po zalogowaniu się do gmaila, na dole strony masz spis ostatnich IP z których się logowano do danego konta, warto czasami tam zaglądać, gmail nie każde IP zakwalifikuje jako "nietypowe"

(!GrOcAL!) #4

Jesteś pewny w 100%, że to Policja?

Dziwi mnie to, że jest pokazany host a nie tylko ip jak we wszystkich innych wpisach.

(Cedar) #5

policja.gov.pl http://whois.domaintools.com/195.164.254.6

To IP z którego było wejście na konto http://whois.domaintools.com/82.177.194.33

Co jest widoczne w statystykach wejść na dole stromy gmail?

(!GrOcAL!) #6

policja.gov.pl:82.177.194.33 - to jest w tych statystykach - a pozostałe to są nr IP a tu jest host i IP razem. I to jest zastanawiające. Napisać do Policji czy to oni i ewentualnie czego szukali?

(Cedar) #7

Może to jest nawet temat dla prawnika? Nie znam aktualnej sytuacji prawnej dotyczącej przeglądania kont użytkowników przez np. policję, ale to wygląda "ciekawie"

Napisz na jakimś prawniczym forum/grupie news.

Zarchiwizuj sobie wszystkie możliwe widoki tej statystyki z gmaila.

(!GrOcAL!) #8

A może to ma tak wyglądać jak włam Policji? Nie wiem czy do nich pisać? Nie chce się skompromitować. Miał ktoś taki kiedyś problem bądź, czytał o takiej sytuacji? Zrobiłem screeny na wszelki wypadek.

(Cedar) #9

Gdzie tu widzisz kompromitacje? Jeśli to naprawdę policja to Ty dbasz o swoje prawo do prywatności a jeśli ktoś pod nich się podszywa to mają oni problem i na pewno będą chcieli to wyjaśnić.