WLAN 2 komputery - D-Link DWL-G510 (zasięg)

(crazy2211) #1

Witam. Chciałbym połączyć się z kolegą za pomocą bezprzewodowej karty sieciowej.

Damy radę połączyć się ze sobą za pomocą tej karty http://www.agito.pl/pci/dlink_dwlg510.746.30294.html (u mnie i u niego) na odległość około 100-120m (w tym ok. 8 m po mieszkaniu i 90-110 na zewnątrz)?

Dodaje zdjęcie:

8fb2620ce4e4541d.jpg

Specyfikacja:

Pytam bo nigdy się w to nie bawiłem i nie wiem jak wychodzi w praktyce te 100 m wewnątrz i 400 m na zewnątrz.

Jakie inne karty polecacie w przypadku, gdy ta karta nie będzie odpowiednia (do 70 zł bez wysyłki)?

Jaka mniej więcej będzie siła sygnału w przypadku gdy ta karta wystarczy (chodzi mi tu raczej o to, czy nie będzie nam lagowało np. grając w Cs 1.6, Quake III itp).

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

(Jaroslaw Nijakowski) #2

Zapomnij że wam się to uda. Musieli byście zainwestować w dodatkowe anteny które zamontowalibyście na dachach domów. I na pewno koszt takiej sieci przekroczył by 70zł na głowę.

(Bolo92) #3

E tam odrazu na dachach ;p

Wystarczy tak aby anteny się widziały :slight_smile: No ale jeżeli tylko to ma być do gry to szkoda wiercić, mocowąć i kasy wydawać.;0

Jeżeli żadne z was nie ma karty bezprzewodowej to ciężko w 70zł na łeb :frowning:

40zł karta, TP-Link 551G jakoś tak.

Anteny jakieś małe(panele pewnie) 8-13dbi i do tego kabel(2zł/m) no i jak najmniej bo strasznie tłumi i sygnał.

(crazy2211) #4

To okazuje się że to 100 m wewnątrz i 400 na zewnątrz to tylko suche liczby. Szkoda.

Dzięki za odpowiedzi.

P.S. Czy tak karta nada się do sieci domowej, a może coś innego?

(Bolo92) #5

Dla mnie troche kupno tej karty to wyrzucenie pieniędzy, bo niczym się nie różni.

Chyba że sobie poszukaj na allegro czy cos od SS karty co ma 100mw :slight_smile: albo jakąś super czułość i tak antena łapie sygnał lub go rozsyła, więc nie widzę sensu ładowania pieniędzy w taką kartę, poza 100mw kartami(real a nie "suchy" tekst).

(crazy2211) #6

To co mówisz, że ta http://www.allegro.pl/item369045006_tp_link_tl_wn551g_54mbps_pci_atheros_100mw_box_.html karta nadałaby się w zupełności do sieci domowej, a po dokupieni 2 anten moglibyśmy się połączyć z kolegą na odległość 120m ?

(Bolo92) #7

No żeby miała prawdziwe 100mw to wątpie no ale też będzie :slight_smile: Ja taką mam i robiłem linka na podobną odległość.

Z tym, że u Ciebie nie ma szans się zmieścić w 70/łeb no bo karta-40zł

Nie wiadomo ile m kabla trzeba a jak dużo to i mocniejszą antenkę.

Na samo granie to bym nie robił takiego linka, no ale nie moja kasa.

Teraz orientacyjnie, policz w domach ile m. kabla i czy tak rodzice wam pozwolą zawiesić anteny na samo granie(internet to tak ale samo granie, u mnie pewnie byłby problem).

A pasowałoby, żeby anteny były gdzieś przy dachu na samych rogach, ażeby ominąć róg tamtego domu środkowego.

Ta linia przechodzi przez małe drzewo czy mi się wydaje ??

(crazy2211) #8

Tak przechodzi przez małe drzewo, ale to już nie ważne. Przemyślałem sprawę i chyba nie jest to warte kasy i zabawy, którą trzeba w to włożyć. Mimo to wielkie dzięki!