WLAN 2 komputery - D-Link DWL-G510 (zasięg)

Witam. Chciałbym połączyć się z kolegą za pomocą bezprzewodowej karty sieciowej.

Damy radę połączyć się ze sobą za pomocą tej karty http://www.agito.pl/pci/dlink_dwlg510.746.30294.html (u mnie i u niego) na odległość około 100-120m (w tym ok. 8 m po mieszkaniu i 90-110 na zewnątrz)?

Dodaje zdjęcie:

8fb2620ce4e4541d.jpg

Specyfikacja:

Pytam bo nigdy się w to nie bawiłem i nie wiem jak wychodzi w praktyce te 100 m wewnątrz i 400 m na zewnątrz.

Jakie inne karty polecacie w przypadku, gdy ta karta nie będzie odpowiednia (do 70 zł bez wysyłki)?

Jaka mniej więcej będzie siła sygnału w przypadku gdy ta karta wystarczy (chodzi mi tu raczej o to, czy nie będzie nam lagowało np. grając w Cs 1.6, Quake III itp).

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Zapomnij że wam się to uda. Musieli byście zainwestować w dodatkowe anteny które zamontowalibyście na dachach domów. I na pewno koszt takiej sieci przekroczył by 70zł na głowę.

E tam odrazu na dachach ;p

Wystarczy tak aby anteny się widziały :slight_smile: No ale jeżeli tylko to ma być do gry to szkoda wiercić, mocowąć i kasy wydawać.;0

Jeżeli żadne z was nie ma karty bezprzewodowej to ciężko w 70zł na łeb :frowning:

40zł karta, TP-Link 551G jakoś tak.

Anteny jakieś małe(panele pewnie) 8-13dbi i do tego kabel(2zł/m) no i jak najmniej bo strasznie tłumi i sygnał.

To okazuje się że to 100 m wewnątrz i 400 na zewnątrz to tylko suche liczby. Szkoda.

Dzięki za odpowiedzi.

P.S. Czy tak karta nada się do sieci domowej, a może coś innego?

Dla mnie troche kupno tej karty to wyrzucenie pieniędzy, bo niczym się nie różni.

Chyba że sobie poszukaj na allegro czy cos od SS karty co ma 100mw :slight_smile: albo jakąś super czułość i tak antena łapie sygnał lub go rozsyła, więc nie widzę sensu ładowania pieniędzy w taką kartę, poza 100mw kartami(real a nie “suchy” tekst).

To co mówisz, że ta http://www.allegro.pl/item369045006_tp_link_tl_wn551g_54mbps_pci_atheros_100mw_box_.html karta nadałaby się w zupełności do sieci domowej, a po dokupieni 2 anten moglibyśmy się połączyć z kolegą na odległość 120m ?

No żeby miała prawdziwe 100mw to wątpie no ale też będzie :slight_smile: Ja taką mam i robiłem linka na podobną odległość.

Z tym, że u Ciebie nie ma szans się zmieścić w 70/łeb no bo karta-40zł

Nie wiadomo ile m kabla trzeba a jak dużo to i mocniejszą antenkę.

Na samo granie to bym nie robił takiego linka, no ale nie moja kasa.

Teraz orientacyjnie, policz w domach ile m. kabla i czy tak rodzice wam pozwolą zawiesić anteny na samo granie(internet to tak ale samo granie, u mnie pewnie byłby problem).

A pasowałoby, żeby anteny były gdzieś przy dachu na samych rogach, ażeby ominąć róg tamtego domu środkowego.

Ta linia przechodzi przez małe drzewo czy mi się wydaje ??

Tak przechodzi przez małe drzewo, ale to już nie ważne. Przemyślałem sprawę i chyba nie jest to warte kasy i zabawy, którą trzeba w to włożyć. Mimo to wielkie dzięki!