Właściwa konfiguracja routera D-Link DSL-2640B

Posiadam router (jak w temacie) od grudnia 2008 roku. Konfigurację przeprowadziłem zgodnie z instrukcją, zaszyfrowałem kluczem, zmieniłem hasło itp. Natomiast nie wiem czy to jest optymalna konfiguracja jaką podaje instrukcja D-Linka:(

Czy ktoś może podpowiedzieć na co zwrócić uwagę i jak skonfigurować sprzęt by ustawienia były optymalne?

Często wieczorami i w weekendy jest problem z pełnym ładowanie się stron internetowych.

Do routera są podpięte 2 komputery stacjonarne (jeden z systemem XP, a drugi to Vista) w mieszkaniu za pomocą kabla, a dostawcą sieci jest Netia.

Trudno się jest domyślić co skrywa się pod pojęciem “optymalne”.

Jeśli skonfigurowałeś wszystko tak , że działa oraz nie gryzie się ze sobą.

A ponadto jest nieźle zabezpieczone np. WPA2, to wszystko jest ok po stronie routera.

Jeśli masz włączone jakieś programy typu P2P (peer-to-peer) czyli np. klienty torrent, bearshare itp. itd. to wyłączaj je na czas przeglądania internetu. Sprawdz czy na którymś z komputerów nie znajdują się trojany (przeszukaj forum w poszukiwaniu najbardziej popularnych programów).

Jeśli problem będzie się powtarzał , spróbuj zadzwonić na infolinię swojego operatora, wypytaj czy wszystko jest okej.

Nie korzystam z programów typu P2P, czy torrent, a ponadto skanowanie w poszukiwaniu trojanów, wirusów wykonywane są na bieżąco.

Optymalne w moim rozumieniu to najlepsze tak by sieć była płynna, a stronki ładowały się niemal natychmiast :slight_smile:

Pozostaje dryndanie na infolinię operatora :slight_smile: Netia wciąż jest w fazie rozwojowej więc wypytaj się czy nie da się polepszyć. Postaraj się udokumentować swój problem i wystosuj pismo do operatora, jeśli stwierdzisz, że problem się powtarza.