Właściwości drukarki HP DJ 110plus - krzaki

Witam.

Jak w temacie - mam od niedawna problem z krzakami pojawiającymi sie we właściwościach drukarki (plotera) HP DesignJet 110plus. Problem objawia się tym, że we właściwościach drukarki zamiast normalnych napisów pojawiają się krzaki i zaczął się niedawno po jakiejś aktualizacji systemu (po jakiej nie mam pojęcia).

Tu jest ss z tym problemem.

Komputerków mam 7 pracujących w sieci. Na 6-ciu mam XPHome na 7-dmym Vista Business 64bit.

Problem pojawia się na 2 komputerkach z XPHome i na kompie z Vistą.

Ploterki mam 2 takie same, z tą jednak różnicą, że jeden pracuje bezpośrednio w sieci (podpięty pod serwer wydruku), a drugi jest udostępniony w sieci na komputerku z Vistą.

Krzaczki (tam gdzie są) są we właściwościach i jednego i drugiego plotera i są identyczne.

I dodatkowa informacja (może ważna) tam, gdzie instalowałem stery do ploterów i nie ma krzaczków systemy elegancko wszystko zainstalowały i nie zgłaszały żadnego problemu. Tam gdzie krzaczki są, koputery podczas instalacji zgłaszały, że sterowniki nie mają podpisu cyfrowego Microsoftu (trochę to dziwne, bo instalowałem stery na wszystkich kompach z tego samego pendriva).

Proszę o pomoc z rozwiązaniu tego zawiłego (jak dla mnie) problemu :D. Dzięki wielkie. Pozdrawiam

Usuń i zainstaluj sterowniki raz jeszcze.

Powinno pomóc.

Już wiem, gdzie tkwił problem. Oczywiście trzeba było wywalić stery i nanowo zainstalować. ALE! :smiley:

Na stronie HP są dwa podobne plotery 110plus i 110plus nr.

Stosując się zasady 1 do 1. Ściągnąłem stery i do jednego i do drugiego plotera (bo w firmie mam dwa typy, żróżnią się tylko maksymalną rozdzielczością drukowania - konstrukcyjnie są identyczne) i zaistalowałem je tak jak powinno być (stery od 110plus do plotera 110plus, a stery do 110plusnr do plotera 110plusnr).

Zgodnie z poradą odinstalowałem stery i zainstalowałem ponownie stery do 110plus i znowu krzaki. Więc znowu to wywaliłem, ale tym razem zainstalowałem najpierw stery do 110plusnr i viola! nie ma krzaków… a ponieważ stery od 110plusnr pasują do 110plus więc już stery w systemie do 110plus miałem i doinstalowałem brakujący ploterek.

Wniosek: Stery do HP DJ 110plus mają jakąś niedoróbkę (jak coś nie działa spróbuj sterów od 110plusnr). :smiley: . Na to, że raz miałem bez a raz z krzakami można przypisać tylko przypadkowi, bo nie zwracałem na to wcześniej uwagi.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Również posiadam hp dj 110+, niestety nie jest ona podłączona do sieci. Chciałbym zapytać jakiego printserwera używasz, bo noszę się z zamiarem kupna no i nie wiem jakiego:) Z góry dziękuję!