Własna kompilacja systemu jak i czym:)

Witam

mam ochotę zrobić własną wersje systemu to znaczy, mam oryginalnego windowsa i jak go instaluje to mam czysta wersje, a chciałbym mieć taki obraz płyty który przy instalacji windowsa zainstaluje mi mozille, antywirusa itd, nie chce ściągać gotowej bo mam własnego oryginała a po drugie chce się nauczyć sam, Może macie jakiś fajny opis, porady, wskazówki

Pozdrawiam

Program nlite, dostepny na Vortalu tu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Lite+1.4.1

dzięki:) czekam na więcej wskazówek porad:)

Mały tutorial do nLite :arrow: klik

Możesz też postawić świeży system, zainstalować sterowniki, oprogramowanie, etc i zrobić obraz partycji systemowej za pomocą np. Acronis True Image. Masz wtedy system ze wszystkimi ustawieniami i programami jakie miałeś w chwili robienia obrazu partycji przywracany w kilka minut.

to tak samo jak mógłbym zrobić sobie kopie zapasowa np w Ghost, a właśnie mi chodzi o obraz płyty z wszystkim:) co chce

a co do partycji systemowej szkoda mi miejsca:P

a mam jeszcze jedno pytanko. mam oryginalnego offica i też chce go mieć w kompilacji z systemem i teraz jak zrobić żebym nie musiał wpisywać cd-key a przy instalacji już był w pamięci i ile tak można??

raczej nie można zintegrować cd-keya z MSoffice i było by to nie zgodne z licencją na ten produkt

no to co to za własna kompilacja jak i tak muszę siedzieć przy komputerze

Jest możliwe i nie jest to niezgodne z licencją. Microsoft sam udostępnia taki program, jeśli dalej tego potrzebujesz to z chęcią pomogę.

Nie można office zintegrować z płytą instalacyjną systemu, lecz zrobić instalacją nienadzorowaną pakietu office

jak chcesz wykonać instalować system bez nadzoru to zapoznaj sie z tą lekturą, a co do legalności do chyba jest to legalne jeśli Microsoft udostępnia do tego narzędzia

dzięki za bardzo fajną lekturę