Własna stacja pogodowa

(Damian True) #1

Buduję własną stację pogodową, tak hobbystycznie dla siebie. Na bazie Arduino i czujników zbudowałem już mniej więcej prototyp oprogramowałem go itd.. Jestem na takim etapie że zostało mi tylko wpakowanie tych wszystkich czujników do jakiejś obudowy i wystawienie ich za okno. Na DP czytałem kiedyś o podobnej samoróbce stacji pogodowej. Niestety nie pamiętam kto to pisał ani nie byłem w stanie tego znaleźć. Ktoś wpadł tam na ciekawy pomysł aby jako obudowy użyć kilku podstawek do kwiatów pomalowanych na biało i nałożonych jedno na drugie na siebie. No i tu mam pytanie do osób które może mają podobne doświadczenie. Czy zabezpieczały jakoś elektronikę przed wilgocią. No bo te czujniki które są na płytkach drukowanych raczej nie są przystosowane do wilgoci i zmiennej temperatury (w obudowie były by tylko czujniki a Arduino w domu). Z tego co zauważyłem to w samochodach płytki drukowane pokrywa się cienką warstwą silikonu. Jak na razie mój jedyny pomysł to pokryć je jakoś silikonem. Ale może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej sprawie i się nim podzieli.

(dark__jedi) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Kaworu/DIY-stacja-meteo,60312.html

(mktos) #3

Czujnik DS18B20 mam po prostu wystawiony na zewnątrz, i tylko owinięte są wszystkie styki taśmą izolacyjną. Sama “główka” czujnika wisi od pewnego czasu i jak na razie zaliczyłą temperatury od -15 do +30 i nic się nie stało. Jeszcze.

(Damian True) #4

Z tego co widzę to on jest obudowany. Ja używam modułu DHT22 i BMP180. Szczególnie ten drugi jest goły. No ale nie są to jakieś krocie więc sprawdzę na razie jak sobie poradzą. Najwyżej je wymienię.