Własna strona www

(Marek1n) #1

Chciałbym napisać własną strone www i mam w związku z tym pare pytań odnośnie umieszczania na stronie róznych artykułów i zdjęć.

1) Czy jeśli nie są moje to wystarczy ze napisze źródło ?

2) Czy potrzebuje zgody autora materiałów/zdjęć na umieszczenie ich na mojej stronie ?

3) Czy jeśli zdjęcia które ewentualnie mogłyby się znaleźć na mojej stronie byłyby stare, takie z II wojny światowej to czy również potrzebuje zgody autora ?

(aju) #2

Jeśli na stronie nie ma zakazu umieszczania zdjęć na innych serwerach to tak. Ale miło by było jak byś chociaż z uprzejmości zapytał autora czy możesz

jw

Nie. Takie zdjęcia są publicznie dostępne i jest to kawał historii. Nikt nie ma prawa na ich wyłączność.

(Marek1n) #3

W związku z 3 pytaniem chyba troche źle się wysłowiłem :slight_smile: Chodzi mi o to że to nie są zdjęcia które pochodzą np z jakiejś książki i są powszechnie dostępne ale np zdjęcia z jakiegoś artykułu czy też pochodzące z inetrnetu lub od osób prywatnych, a fizycznie moga to byc zjecia zrobione przez prywatna osobe tylko dla swoich celów. Niestety oczywiście nie jestem w stanie ustalić czyje sa bo sa za stare.

(aju) #4

Jeśli autor wyraźnie na swojej stronie nie zabroni to można.

Ale:

(Marek1n) #5

Dzięki za odpowiedż :wink:

(Ickmetan) #6

kiedyś pisali o tym w komputerświecie pytali się prawnika ... i wyszło na to że najlepiej posiadać pisemną zgode autora książki :slight_smile: