Własne pozycje w "Zapisz jako" i "Przeglądaj w poszukiwaniu"

Witam, nie wiem dokładnie jak sformułować problem, w związku z czym każde zapytanie do wujka Google było nietrafione, stąd prośba tutaj.

Przeniosłem Moje Dokumenty, Moje Obrazy, Moją Muzykę na inny dysk niż systemowy. Jednak dostęp do nich w menu przeglądania w poszukiwaniu pliku lub wyboru katalogu do zapisu jest utrudniony, bo muszę nawigować przez Mój komputer i dopiero przez dysk do docelowego folderu (np. Moich obrazów).

Czy jest jakiś sposób na dodanie własnych lokalizacji do tego menu? Chętnie pozbyłbym się takich lokalizacji jak Moje miejsca sieciowe albo Recent, w zamian za nie dodając np. Moje Obrazy lub katalog do którego pobieram pliki np. z Firefoxa.

40314377qo8.th.jpg

Obrazek, co by wiadomo było o co chodzi.

Pozdrawiam!

hindus

Tune Up Utilities ma taka funkcje :slight_smile:

Tylko czy jest sens instalować program tylko do tej funkcji? :slight_smile: Podejrzewam, że jest to gdzieś w rejestrze, ale nie znam się na tym :slight_smile:

otwórz rejestr

start >> uruchom >> regedit >> rozwiń plusikami klucz HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies

utwórz jeżeli go tam nie ma podklucz Comdlg32 >> wnim utwórz podklucz PlacesBar

klikasz na PlacesBar w oknie po prawej tworzysz nowe wartości ciągu REG_SZ

o nazwach

Place0

Place1

Place2

Place3

Place4

PPM klikasz na Place0 >> modyfikuj >> wpisujesz ścieżkę dostępu do czego chcesz

z pozostałymi robisz tak samo >> zamykasz edytor rejestru i otrzymujesz

3a0f60c62b3479b5m.jpg

:slight_smile:

A co tam wpisać, żeby np. przywrócić Mój komputer albo inne systemowe skróty? Pamiętam, że wpisywało się coś z % ale nie wiem co dalej…

EDIT - ok, znalazłem już stronę ze wszystkimi skrótami - http://www.auxtools.com/placesbar.html

Dziękuję! :slight_smile: