Własne radio FM

Witam chcialbym was zapytać bo pewnie tutaj co niektórzy bedą wiedzieli ile kosztowało by stworzenie własne radia ale nie internetowego tylko naziemnego FM :slight_smile:

wiem że było by to niemało ale tak mniejwiecej ile??? nadajnik z mocą np. na cały Poznań …i czy się opłaca stworzenie fm???

Uwierz mi, nie stać Cie na to. Poza nadajnikiem i całym studiem musisz wykupić licencje na muzyke itd. zatrudnić ludzi, myśle że spokojnie kilkaset tysięcy potrzeba żeby ruszyło, a dalsze koszta to jeszcze więcej.

Jeśli nie dysponujesz ogromną kasą to raczej Ci sie to nie opłaci. Zanim twoje radio stanie się popularne, ty będziesz musiał wydać setki tysięcy na reklamę i promocję, żeby pokonać konkurencję. A dopiero wówczas można myśleć o jakiś poważnych zyskach. Na sam początek takiej inwestycji(swoją drogą bardzo ryzykownej w obecnych czasach) musiałbyś mieć pre mln. złotych.(jeśli chciałbyś stworzyć coś z prawdziwego zdarzenia, mogącego konkurować z innymi stacjami. Jeżeli dysponujesz aż taką kasą, to moja rada - nie pchaj się sie w to i lepiej zainwestuj na giełdzie. :slight_smile:

no wiesz sa ludzie co nie maja co robic z kasa jak Bill Gates to moga wydawac miliony w co chca

Sam sprzęt mój kumpel robi za około 1k z nadajnikiem na którym słychać w całym krakowie. Oczywiście sam sprzęt bez licencji i tych podobnych rzeczach. wiem, że zanim dostaniesz licencje na uzywanie pasma FM to jeszcze duuuuużo wody w wiśle przepłynie (na przykładzie antyradio)