Własne radio FM

(Martiiin) #1

Witam chcialbym was zapytać bo pewnie tutaj co niektórzy bedą wiedzieli ile kosztowało by stworzenie własne radia ale nie internetowego tylko naziemnego FM :slight_smile:

wiem że było by to niemało ale tak mniejwiecej ile??? nadajnik z mocą np. na cały Poznań ...i czy się opłaca stworzenie fm???

(Krzys299) #2

Uwierz mi, nie stać Cie na to. Poza nadajnikiem i całym studiem musisz wykupić licencje na muzyke itd. zatrudnić ludzi, myśle że spokojnie kilkaset tysięcy potrzeba żeby ruszyło, a dalsze koszta to jeszcze więcej.

(Wielunkrys) #3

Jeśli nie dysponujesz ogromną kasą to raczej Ci sie to nie opłaci. Zanim twoje radio stanie się popularne, ty będziesz musiał wydać setki tysięcy na reklamę i promocję, żeby pokonać konkurencję. A dopiero wówczas można myśleć o jakiś poważnych zyskach. Na sam początek takiej inwestycji(swoją drogą bardzo ryzykownej w obecnych czasach) musiałbyś mieć pre mln. złotych.(jeśli chciałbyś stworzyć coś z prawdziwego zdarzenia, mogącego konkurować z innymi stacjami. Jeżeli dysponujesz aż taką kasą, to moja rada - nie pchaj się sie w to i lepiej zainwestuj na giełdzie. :slight_smile:

(Maciejboss) #4

no wiesz sa ludzie co nie maja co robic z kasa jak Bill Gates to moga wydawac miliony w co chca

(Akira3179082) #5

Sam sprzęt mój kumpel robi za około 1k z nadajnikiem na którym słychać w całym krakowie. Oczywiście sam sprzęt bez licencji i tych podobnych rzeczach. wiem, że zanim dostaniesz licencje na uzywanie pasma FM to jeszcze duuuuużo wody w wiśle przepłynie (na przykładzie antyradio)