Własne www na w swojej sieci


(S E B A11) #1

Witam! Jestem kompletnym noobem jeśli chodzi o webmastering, i dlatego mam kilka pytań. Chce zrobić swoje WWW na koncie, które dostałem razem ze swoją skrzynką mailową zakładjąc internet, uczyłem sie troche HTML-a (bo narazie tylko on mnie interesuje)… Wszystko fajnie ale nigdzie nie ma napisane w czym pisać tą strone…Tzn w jakim programie? Czy moze być to plik notatnika??? Ponieważ chce ją napisać zupełnie sam bez pomocy jakichkolwiek programów. Jeśli tak to gdzie umieścić po ukończeniu? Mam w planach zrobić z tego prostą strone HTML, żeby coś tam sie ruszało było troche tekstu jakieś ramki czy coś, z tym sobie poradze ale nie wiem gdzie to wrzucać i w czym pisać… Z góry dziękuje za sugetsie

Ps: tylko prosze na mnie nie wrzucać itp bo jak już mówiłem NIE ZNAM SIE NA TYM


(squeet) #2

Na początek polecam lekturę tematu:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25888

Jeśli chodzi o programy, to pełen zbiór aplikacji do tego przydatnych znajduje się na vortalu dobreprogramy :slight_smile:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=22

Osobiście polecam Notepad2, zawiera on między innymi przydatne kolorowanie składni :slight_smile:

I pozostaje jeszcze jakiś kurs HTML. Polecam wpisanie w forumową wyszukiwarkę frazy

A oto jeszcze kilka linków:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

:arrow: http://www.kurshtml.boo.pl/

:arrow: http://webmaster.helion.pl/kurshtml/

:arrow: http://html.webinside.pl/

:arrow: http://www.klaban.torun.pl/help/HTMLkurs/

Potrzeba na to czasu i konsekwencji…

Każdy kiedyś zaczynał :wink:


(S E B A11) #3

Oj…:smiley: Nie do końca sie zrozumieliśmy :smiley: Mówiłem, że język HTML ma tyle ile potrzebuje znam…I uczyłem sie własnie z tych linków… :slight_smile: Ale i tak wielkie dzięki za fatyge…Co do programów też nie chciałem, żadnego :stuck_out_tongue: Tylko chciałbym wiedzieć czy jeśli chce strone zacząć pisać to czy moge zacząć od notatnika, napisać i wrzucić?..:? A skoro mowa o wrzucaniu to właśnie z tym mam też problem :stuck_out_tongue: Gdzie to mam wrzucić i pod jaką nazwą? Wrzucam pliki przed Total Comandera na swój ftp do folderu public_html o ile to istotne:-) a jeśli chciałbym sie bawić czymś bardziej zaawansowanym to jaki program ewentualnie polecacie? :wink:

No niby prawda :stuck_out_tongue: Danke za fatyge! I jak możesz to jeszcze pomóż :wink:


(Danielderen) #4

piszesz ją w notatniku

dajesz zapisz jako–>zmieniasz z txt na wszystkie pliki -->nazwę wpsujesz ***.html (a pewnie będzie to index.html bo główna strona musi się tak nazywać )


(squeet) #5

Tak jak mówi kolega wyżej, później wywołujesz ją z pasku adresu:

Jeśli stworzysz główną stronę (czyli index.html i wrzucisz do swojego folderu public_html , to stronka powinna się otworzyć po wpisaniu:

Możesz, i podałem Ci bardzo dobrą modyfikację zwykłego notatnika :slight_smile:

Polecam spróbować


(S E B A11) #6

o Wielkie dzięki :slight_smile: O to mi chodziło własnie :slight_smile:

Tak też myślałem, lecz nie byłem pewny, myślałem, że ten potepad ma jakieś dodatkowe inne funkcje, których nie ma notatnik a, które są potrzebne…:slight_smile: Spróbóje, spróbóje…:slight_smile: Dzięki wszystkim! pozdro :wink: