Własny Hosting. Jak założyc

Airborn

Napisałes

po uruchomieniu CesarFTP -> Settings -> Edit Users & Grups -> Tam już praktycznie wedle Twojej woli, proponuje utworzyć nowego usera, nadać mu nazwę i hasło i przydzielić dostęp do danego katalogu poprzez File Acces Rights (nie zapomnij zmienić praw do danego katalogu, tak aby użytkownik miał prawo nie tylko odczytu)

I zrobiłem

Wszystko juz jest gites. Mam 3 foldery na strony, 3 użytkowników ftpz dostępem do filderu na swoje pliki. Jest Gites

Pytanie. Jak użytkownicy łączą się z Kontem FTP na moim dysku i jak mogą wysyłac na niego Pliki ??

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 1:02

P.S

Sprawe rejestracji już załatwiłem w inny sposób (formularz zgłoszeniowy - wolniejsze ale przynajmniej sam o wszyskim zdecyduję

ftp://83.28.123.456 podają login i hasło im przydzielone podczas zakładania przez Ciebie konta, łączą się oczywiście przez dowolnego klienta FTP

Tylko wiesz, że jak tworzysz hosting to musisz mieć ten komputer (serwer) non stop uruchomiony :smiley:

hehe i na jedną w miarę małą stronkę trzeba mieć łącze o uploadzie min. 1Mbit …

Przy zmiennym IP można wnioskować, że jest to przyłącze adsl …

Dodatkowo - znając życie będziesz w tym czasie szperał w internecie, co nie wpłynie na korzyść w/w stronom. Co lepsze- serwer będzie miał kiepski uptime, a wysoki ping spowolni wczytywanie sajtów :wink:

Taki serwer będzie gorszy od yoyo.pl i mu pokrewnych.

Jeżeli chcesz zakładać własny hosting. Zakup klasyczny Serwer i dodatkowe łącze internetowe tak z 1,5 Mb/s .

Pozdrawiam Inferno

Ja jednak chyba zrezygnuje z tego bo na moim łączu to nie da rady i jeszcze to 24h. Wiem ze mozna wyznaczyc godziny dzialania ale nic z tego dobrego mi nie wyjdzie.

Dlatego REZYGNUJĘ.

P.S.

Lecz jednak pytam jak wyznaczyc ilośc miejsca jaką mogą zużyc dani użytkownicy na ftp (ograniczyc im do 100 mega na przykłąd)

Najlepiej to zrób oddzielną partycję na ten hosting :smiley:

Potem na nim LPM, Właściwości, Przydział.