Własny hosting

(Dog07) #1

Chciałbym oferować własny hosting w internecie i mam kilka pytań. Interesuje mnie opcja hostingu serwerów internetowych za opłatą i tak szczeże nie wiem od czego zacząć. Wiem, że potrzebuje komputera, najlepiej osobnego aby nie obciązać go dodatkowymi procesami lecz jak mocny. Na ile kont starczy taki 1mHz i czy wogłle może być. Wiem, ze krasnal potrawi zamienić kompa na serwer o domenie ip-u zewnetrznego, czy to jets to czego potrzebuje? Są jakieś gotowe oprogramowania umozliwiające zakładanie kont, aktywacje przez wysyłanie płatnych sms itp? Czy oferując tego typu usługę, musze się zarejestrować się jako firma?? Ile tomoże kosztować?? Jakie połączenie musze mieć... 2 mb/s?? Więcej czy mniej starczy? Jakie powinno być aby pasowało do ilości kont możliwej do obsługiwanie przez komputer? Przykładowo 1 mhz 256 ram 40 GB dysk. Ile to może być kont i jakie do tego pasuje połączenie?? Wiem, że jest to dość, hmm... głupi temat ale naprawdę chciałbym się za to zabrać... Zna ktoś strony gdzie jest szerszy opis jak to zrobić??

Z góry THX!!

(Wolin) #2

:arrow: icon_mini_search.gif

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76949

(Dog07) #3

No niby ok ale to jest jak zrobić do użytku własnego (przynajmniej to co przeczytałem) a ja chce do sprzedawanie... Z tego co widze jeden z tematów opisuje WebSerwer ale to co krasnal...

Edit: Na oficjalnej web krasnala download nie działa... Skąd można jeszcze sciągnąć bo w google.pl nie znialazłem zadnego dobrego linka...

(Azpr) #4

to jak nie wiesz to zostaw to lepiej bo skonczysz szybciej niz wystartowałes...

natomiast jesli jestes synem Kulczyka to bieżesz ze świnki skarbonki jakies ja wiem... na poczatek starczy 2 tys. zł kupujesz serwery postawione w USA. Firme wypadałoby załozyc... Przykaldowo ten komputer co podałes to na co on ma byc? na głowny serwer? uuuu marnie to widze... a 2 mb/s ? to na jedno konto miesiecznie rozumiem? 8) jesli Cie to nie zniechca to poczytaj sobie na http://www.google.pl o kontach resajslerskich [wybacz nie pamietam jak to sie pisze]

krótko mówiac to nie zabawa... jesli nie masz kasy i pomysłu dobrego aby sie przebić przez tak duzy rynek, bo nie ma co ukrywac ze takich hostingów jest bardzo duzo... to zostaw ten 'biznes' szkoda czasu i pieniedzy

(Micromac) #5

Słabo szukasz w internecie.

Masz tutaj Krasnala v 2.7

Od czego zacząć?

Czeka Cię długa droga. Trzeba sie najpierw podszkolić i zdobyć wiedzę. Jesli chcesz prowadzic komercyjny i profesjonalny hosting to musisz wiedziec że to tez kosztuje a co za tym idzie duza odpowiedzialnośc. Odpowiedzialność dotyczy np. zapewnienia bezpieczenstwa itd.

Proponuje abyś zaczał uczyć się o :

• podstawach TCP/IP i o sieciach komputerowych

• podstawach bezpieczeństwa danych i w ogole

• podstawach marketingu i prawa internetowego

• ksiegowosc , skarbowka :wink:

• poznać Linuksa (najlepiej na początek np. SuSe a pozniej Debian)

• poznać serwer Apache, system Mysql, system PHP

• klienty np. FTP

• serwer email

• system antyspamowy

• troche o routerach

• DNS, DHCP itd

i wiele wiele innych rzeczy, ktore w trakcie nauki sie dowiesz.

A teraz praktyka:

Po nauce teoretycznej musisz wiedziec na ile max kont to ma byc, wykup łącza u providera, lokalizacja, zapewnienie supportu 24 wiąze się z zatrudnieniem ludzi, kupno dobrego komputera serwerowego+inne, telefon-faks, biurko, załatwienie numeru 0800 :wink:, podpisanie umowy z dostawcą usługi, wlasna strona www i panel, oraz wiele wiele innych rzeczy.

Możesz tez zamiast Linuksa skorzystać z Windows Serwer 2003 itd

Zobacz jak wyglada przykladowy profesjonalny hosting => http://www.home.pl

Ale nie martw sie tym, sprobuj stopniowo to robic i zanstaluj sobie Krasnala i stwórz sobie serwer www na warunki domowe i zobaczysz jak to dziala. Ale bez nauki sie nie obejdzie. To co wyzej podałem to podstawy i znajdziesz je na http://www.google.pl lub ksiazki informatyczne w ksiegarniach.

Pozdrawiam

(system) #6

w takim razie już sobie daj spokój, to nie dla ciebie

to jest prędkość pobierania, a na serwer potrzeba wysoką prędkość uploadu. Podejrzewam, że łącze też do niczego.

wystarczy 1 bardziej rozbudowana strona i komputer leży...

(Fąfel) #7

Zależy jakich chcesz miec klientow.

Znam firmę sprzedajaca swoje towary na terenie calej Polski (aktualnie dołaczyli do miedzynarodowego konsorcjum) zatrudniajaca 200-300 osob. Maja 50 GB/s. I wkolko im sie zapychaja serwery na swieta jak pracownicy kartki sobie wysylaja.

(Dog07) #8

Kupiełm kopma z likwidacji skleu. 2.4 mHZ, 512 ram 40 GB Dysk... TO już chyba może być serwer a jak nie to użytek prywatny ^^. Pozatym zmieniłem plany.... A tak wogle to istnieją szablony stron obsługujące takie serwisy. Aby uzytkowink wpisywal all i to full automat ^^

(Piotrek Płatek) #9

luknij na hot scripts, pozatym użyj google, pozatym odpuść sobie

(Azpr) #10

Dog taki "szablon" znajdziesz na http://www.hotscripts.pl poszukaj... pozatym nadal nie sprecyzowales dla kogo ten hosting i skorozmieniles plany to na jakie? :wink:

(Dog07) #11

Będzie darmowy... Znacznie ułatwia to obsługe a ja na każdej stronie wlane małą ramkę z reklama google jak na prv.pl... Jak sie wybić? 300 MB 20 mb mysql, php i wszystko co trza za darmo... Ilośc kont ogranizonych ale napewno zgarne sporo chętnych... Nieprawdaż ^^

Ps. Dokupilem ram... Dzis dostane kompa do łap i ran taże (z mojego miasta) i bedzie 1024 ramu... Co myślicie o serwerze o takich parametrach...

(Alan Elektro) #12

prawie

każdy pisze "odpuść sobie", ale przecież to może być hosting np. za SMS, o niewielkich parametrach i ograniczonym transferze, czemu się tak czepiliście :), każdemu trzeba dać szanse, a przecież nie kazdy z Was był od początku taki mądry 8)

Dog owszem na hotscripts.pl są takie szablony :slight_smile:

2MB/s to nie aż tak mało na np. malutkie konta, www rzędu kilku MB, a jak nie konta to inne usługi :slight_smile: od czegoś trzeba zacząć :slight_smile:

sorki że wygrzebałem ten temat ale musiałem to dodać 8)