WMMaker nie zapisuje pliku, % stoją a szacowany czas rośnie

Witam,

mam problem z Windows Movie Maker`em tym “fabrycznym” na XP SP3.

Stworzyłem swój 1szy film/animacje/prezentacje, zawiera on sporo zdjęć z max.2 efektami, 6 filmów, każdy po ok.20-50sek również z dodanymi efektami, filmy zajmują od 4mb do 7mb w niskiej rozdzielczośći ok.640x360, wszystkie filmy są z YTube a zdjęcia z Google więc jakością nie powalają. Film trwa niespełna 5min i w/g programu zajmuje 62MB. Wybieram jakość filmu zalecaną czyli najwyższą możliwą dla Mojego komputera(Core i3 540, 2GB DDR3, Grafika zinteg. na proc.) i nie chce zapisać…tzn. jest 0% postępu a szacowany pozostały czas leci w góre do 16K minut itd., zmieniłem jakość do najmniejszej możliwej gdzie wyszło ok.1,5MB a i tak nic z tego, wywaliłem wszystkie filmy, wyszło ok.40MB i poszło, zostawiłem tylko 1 film a wszystko po Nim wywaliłem i znów nic…

Co z tym fantem zrobić?

Nie jestem pewny,ale skoro filmy z yt pobrałeś,to czy nie są one w formacie FLV? Jeśli tak,to WMM ,przynajmniej ten dostępny pod xp,chyba nie obsługuje tego formatu.

pozdrawiam:-)

Zapomniałem napisać, zostały przekonwerterowane do AVI po ściągnięciu z YT. Aha i jeszcze jedno, pod filmem jest również ścieżka dźwiękowa w formacie mp3 i ona po usunięciu wszystkich filmów również sie zapisuje bez problemu razem z calą resztą.

Dodane 26.10.2011 (Śr) 16:45

Wygląda to tak:

screenzwg.jpg

Witaj,

Jedyne,co nasuwa się na mój dyletancki łeb,to zanim zaczniesz cokolwiek robić z materiałem,zdefragmentuj \C,wtedy spróbuj

pozdrawiam

Kaplica, defragmentacja nie pomogła, wyłączyłem wszystko w autostarcie i też nic, tylko Avast działa. Kodeki mam najnowsze z K-Lite Kodek pack więc nie wiem o co chodzi. Chciałem w trybie awaryjnym/selektywnym ale nie odpala się MMaker bo nie wykrywa urządzenia audio a Ja nie mam pojęcia co mam zaznaczyć żeby odpalić tylko usługi odpowiedzialne za dźwięk ale podejrzewam, że to też nic nie da…

A dlaczego D…??? Może zmiana miejsca docelowego zapisu pomoże? C\ ???

Jeśli nie,to wymiękam… WMM-nie daje info o błędach…???

Do dzwięku,zastosuj AC3Filter…

Kodek jaki mam,to XPCodeck Pack,nic więcej…(wszystko działa…)

Wszędzie próbowałem zapisać. WMM nie wyrzuca żadnych błędów. To też raczej nie wina kodeków bo po usunięciu paru filmów zapisuje i to nie zawsze tych samych, AC3 Filter jest domyślnie w K-Lite poza tym K-Lite to podobno najlepszy zbiór…nie mam pojęcia OCB.

“K-Lite to podobno najlepszy zbiór…”

Podobno…, Konflikty rodzą się wraz z ilością softu zainstalowanego w systemie.U mnie WMM,wywalał błąd po zainstalowaniu Format Factory,…U mnie wystarczyło wyłączyć w ustawieniach WMM kolidujący moduł(pozostał,mimo usunięcia FF) ,ale skoro u Ciebie nie wali błędami… :? Proponuję odinstalować k-lite,=>czysczenie np,CCleaner=>restart=>instalacja XP Codec Pack. Sam AC3Filter,jest tylko do dzwięku,a ten,jak piszesz,u ciebie"leci" w projekcie…,czyli chodzi o kodeki wideo.Mam nadzieję,że tym razem się uda…:slight_smile:

pozdro :wink:

Miałem to samo tyle,że na win7.Problem był nieznany,najprawdopodobniej przeinstalowanie mi pomogło