WMP12 - uszkodzony

(luki30210) #1

Witam! Uszkodził mi się WMP. Mam Windows 7 Ultimate x64. Czy mógłby ktoś uploadnąć cały folder "Windows Media Player" z Program Files. Podejrzewam że właśnie któryś z jego plików jest uszkodzony, a nie byłem w stanie znaleźć instalatora. Pozdro!

(toones) #2

Proszę

(luki30210) #3

Jednak nie miałem racji. Zamiana plików nic nie pomogła. Program w ogóle nie chce się uruchomić. W momencie gdy próbuje odtworzyć przez niego film pojawia się komunikat:

Wykonanie serwera nie powiodło się.

(Jerzy23k) #4

Panel Sterowania> Programy i funkcje>(lewy panel) Włącz, lub wyłącz funkcje systemu Windows

Jeżeli zostanie wyśietlony monit o hasło administratora, lub potwierdzenie, wpisz hasło, lub potwierdź.

Poczekaj, aż się załadują funkje. Rozwiń węzeł Funkje multimedialne. Odznacz pole wyboru przy Windows Media Player. Spowoduje to jego odinstalowanie. Może być wymagane ponowne uruhomienie. Zakończ i zapisz pracę i uruhom ponownie. Przejdź ponownie do okna Funkje systemu Windows i zaznaz pole wyboru przy Windows Media Player. Spowoduje to instalaję programu Windows Media Player 12 na komputerze użytkownika.

Może pomóc, choć wątpię. Napisz, czy zadziała.

-- Dodane piątek, 21 stycznia 2011, 23:51 --

Po za tym, w Program Files nie ma wszystkich plików, a zaledwie ich mała część. Aż do momentu wyłączenia, Windows Media Player jest integralną częścią systemu Windows.

(Piotrkijak) #5

Widzę, że obsługa googli przerasta Cię... Proszę: http://tinyurl.com/4dncoco

(luki30210) #6

TheJerzy23k niestety nic to nie pomaga ;(

Piotr92 a co do google to szukałem

Znalazłem takie coś http://www.joejoe.org/forum/topic/18633 ... windows-7/

ale nie mogę wykonać 1 kroku bo gdy otworzę services.msc lista jest pusta, a jest na niej jakiś szary prostokąt. Nie wiem o co chodzi ;[

Edit:

Sposób z zainstalowaniem wmp11 odpada. Są jeszcze jakieś możliwości?

(Piotrkijak) #7

Usługę zatrzymasz w msconfig w zakładce usługi... Msconfig uruchamia się poprzez ruchom, które wywalasz poprzez logo windows i r, lub po prostu w wyszukiwarkę w menu start wpisując msconfig.

(luki30210) #8

Wiem. Domyśliłem się. U mnie wcale nie ma tej usługi. A co jeszcze bardziej mnie zdziwiło - nie ma żadnej usługi związanej z WMP... Podejrzewam, że zepsuło mi się po deinstalacji Kaspersy'ego. Lubiłem WMP, bo był prosty i współpracował z moją klawiaturą multimedialną :frowning:

(Piotrkijak) #9

Wiesz co, mam jeszcze jeden pomysł. Spod uruchomionego Windowsa, włóż płytę z Windowsem do napędu i kliknij instaluj teraz a następnie kliknij w uaktualnienie. Sposób ten nie zaszkodzi, bo danych nie utracisz(system pozostanie w takim stanie w jakim jest), a może akurat WMP zadziała, bo uaktualnienie powoduje nadpisanie plików i składników systemu, tak więc są szanse, że da radę. :wink:

(luki30210) #10

Hmmm... Robię tak jak mówisz. Wyskakuje mi komunikat że nie mogę aktualizować wersji 64-bitowej na 32-bitową. Nie rozumiem tego, bo to jest ta sama płyta z której mam zainstalowanego Windowsa. Już sobie Winamp'a zainstalowałem, ale wolałem WMP

(Piotrkijak) #11

Widocznie masz ma jednej płycie nagranego Windowsa x32 i x64. Musiałbyś pożyczyć płytkę, gdzie jest sama wersja x64...

(luki30210) #12

100% niee

Myślę, że mi się coś w plikach pochrzaniło i nie potrafi wykryć wersji

(Rmk) #13

Użyj polecenia sfc /scannow

(luki30210) #14

Przeinstalowałem już Winka bo się już naprawdę sypał ;]