WMZ w Routerze - Na czym to właściwie polega?

Witam. Mam router Belkin, i w konfiguracji routera mam do wyboru opcje WMZ. Co to tak właściwie oznacza? Że jak dodam swój komputer do usługi WMZ to mój komputer będzie widoczny w sieci i będę miał zewnętrzne IP? Czyli np. postawić serwer w grze, serwer radia itd.? Z góry dziękuję za definicję i pozdrawiam :roll:

Chyba DMZ - strefa zdemilitaryzowana. Odpowiada to +/- sytuacji w której przekierował byś na adres IP podany w DMZ, czyli tak, możesz stawiać jakiekolwiek serwery i masz wtedy publiczny IP (o ile w ogóle zapewnia Ci go dostawca neta). Osobiście polecał bym jednak przekierowanie tylko portów których chcesz używać zamiast szastanie DMZ’tem. Pojedyncze przekierowanie jest bezpieczniejsze i umożliwia zrobienie czegoś takiego że komp A w siebie ma publiczny adres na porcie X a komp B ma pub. na porcie Y. Jak użyjesz DMZ to wszystko idzie na jeden komp i inne już żadnego serwera widzianego na zew. nie postawią.

albo tak w skrócie http://banita.pl/~pysiu/bez/dmz.html

"Komputery - przynęty mają nadal własne zabezpieczenia lecz nie posiadają żadnych ważnych danych ,

mają za zadanie udawać ważne systemy , dlatego to Administratorzy sieci specjalnie przygotowują takie strefy DMZ w celu podniesienia bezpieczeństwa sieci ." czy to nie mowa o honeypots ?

pozdrawiam

Pewnie tak, ale w domowej sieci to chyba była by nadgorliwość :stuck_out_tongue:

Tzn ja odebrałem to jako pewną funkcjonalność DMZ a to nie ma nic wspólnego oprócz uogólnionego celu- bezpieczeństwo.

A wie ktoś jaki port trzeba odblokować żeby postawić serwer w grze Wolfenstein - Enemy Territory i jak? Pozdrawiam.

“Wolfenstein Enemy Territory requires you to forward the 27950,27952,27960,27965 ports.”

google nie gryzie :slight_smile:

pozdrawiam

Oooo dziękuję Ci bardzo jesteś moim wybawcą :slight_smile: Dzięki jeszcze raz.

EDIT:

Jednak prosiłbym o małe info jak odblokować te porty na routerze Belkin F5D7234-4 v3 (01).