Woda+komputer : )

(Wyder Sc) #1

Mój znajomy dał mi do naprawy komputer którego czyścił jego znajomy mokrą szmatką, przy odłączonym zasilaniu... lecz zaraz po przetarciu podzespołów panowie odpalili maszynę. Efektem tych działań było spalenie zasilacza, więc kupili nowy. Gdy komputer trafił do mnie okazało się iż z nowym też coś kombinowali i na wtyczce 12,5V było 0,2V ... dziwne? ale z tym problemem dałem sobie rade. Lecz pozostała rzecz mnie trapi i muszę zasięgnąć waszej porady.

Po włączeniu komputera słychać jak pracuję dysk , cooler na PCU lecz na monitorze nie wyświetla się nic... kartę graficzną będę sprawdzał jutro , lecz podejrzewam iż problem leży po stronie BIOSu , panowie co o tym myślicie?

Płyta główna to ECS k7s5a

a bios na niej: AMI BIOS BW 68

karta graficzna: MVGA- NVG11AL

Z góry dziękuję.

(Johnny B4) #2

A piszczy przy starcie ten głośniczek?? a tak w ogóle co on przecierał??

(Seba86mu) #3

wyder , zresetuj BIOS płyty głównej (wyłącz komputer, wyciągnij baterię z płyty głównej na co najmniej 30 minut. Po tym czasie włóż baterię z powrotem i włącz komputer).

(Mariosti*) #4

Miałeś na mysli 30 sek, to jest pamięć typu ROM, tak więc nic poza configiem skasować przez odłączenie zasilania się nie da...

(Seba86mu) #5

Nie, miałem na myśli co najmniej 30 minut.

Niektóre płyty główne potrzebują nawet 40 minut bez baterii, aby zresetował się BIOS, a w niektórych zaś wystarczy jedna minuta, dlatego napisałem "co najmniej 30 minut", dla pewności, że BIOS na pewno się zresetuje.

(Myregistryaccount) #6

Być może zasilacz pociągną za sobą płytę główną. A tak to co za ludzie podłączają wilgotny sprzęt do sieci :expressionless:

(Wyder Sc) #7

huh , bios już resetowałem lecz zastosowałem taktykę jednej minuty. Zobaczę co się stanie po 30.

Nie mam pojęcia co oni przecierali , a głośniczka jeszcze nie podłączałem , ale postaram się udzielić tej informacji jeszcze dzisiaj , dzięki za dotychczasową pomoc wieczorem napiszę czy coś się poprawiło.