Wojsko - który rocznik

(Tomwac5) #1

Witam , jakie roczniki biorą jeszcze do wojska .

(Persifall) #2

http://www.mon.gov.pl/pl/strona/227/PG_124_201

(Iwagreg) #3

Witam , już nie biorą .

(Neon1992) #4

Czyli marzec 1992, już nie będzie brany do wojska? Tylko chętni?

(Persifall) #5

Biorą do końca grudnia, niestety ;( W styczniu dopiero zawieszenie poboru. Neon1992, Ciebie nie wezmą, chyba, że coś się pozamienia i przywrócą pobór.

(Goodprogram) #6

idź na studia, to nie wezmą

(Kostrzewa83) #7

skoro juz o tym mowa to ja tez bym o co zapytal :wink:

jestem rocznik 83 i jeszcze w wojsku nie bylem i tu moje pytanie: czy wraz z nastaniem nowego roku odpuszczaja wszystkim czy o tych, ktorzy ze wzgledu na wiek juz dawno powinni wyladowac w kamaszach moga sie jeszcze upomniec

(Persifall) #8

Nie powinni, skoro zawieszają pobór. Ale teraz ciężko coś powiedzieć. Zadzwoń do WKU, powinni wiedzieć.

(Lukaszeknoszczyk14) #9

ma być armia zawodowa, więc nie będzie poboru lecz tylko ci którzy chcą być żołnierzami , pójdą do szkół dla wojaków i będą brani do woja

(Mztswk) #10

Jeżeli nie załapiesz się do końca grudnia to od stycznia możesz spać spokojnie.

Od stycznia pobór jest zawieszony dla wszystkich.

(Iwagreg) #11

Wszystko fajnie tylko , że w niektórych firmach : Służba Celna , Straż Graniczna i tym podobne żeby pracować trzeba mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej . I tu zaczynają się schody , jeśli delikwent był studentem a nie odbył przeszkolenia wojskowego to nie spełnia tego wymogu . Może po wprowadzeniu , w praktyce nie w teorii , armii zawodowej znikną te wymogi .

(Kostrzewa83) #12

beda musialy zniknac bo inaczej w ciagu kilku lat zacznie im brakowac rak do pracy